# Nazwa
1. Ciechlin, "IV Bieg Wyklętych, Pniewy 2023" Zapisz się
2. Tczew, "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" Zapisz się
3. Rypin, "Bieg Tropem Wilczym" Zapisz się
4. Warząchewka Polska, "Bieg Tropem Wilczym" Zapisz się
5. Piła, "VIII Bieg Tropem Wilczym w Pile" Zapisz się
6. Lubice, "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”" Zapisz się
7. Koszalin, "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Koszalin 2023" Zapisz się
8. Elbląg, "XI BIEG TROPEM WILCZYM W ELBLĄGU" Zapisz się
9. BIAŁYSTOK, "XI EDYCJA BIEGU PAMIĘCI ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH " TROPEM WILCZYM "" Zapisz się
10. Dzierzgoń, "Tropem Wilczym II Bieg w Dzierzgoniu, Pamięci Żołnierzy Wyklętych " Zapisz się
11. Kisielice, "Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”" Zapisz się
12. Puławy, "Bieg Tropem Wilczym " Zapisz się
13. Bolesławiec, ""Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Bolesławiec 2023"" Zapisz się
14. Leżajsk, "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym 2023”" Zapisz się
15. Chlebowo, "Bieg Tropem Wilczym" Zapisz się
16. Rabsztyn k.Olkusza, "Bieg Lokalny Tropem Wilczym " Zapisz się
17. Wysoka Kamieńska, "Wysoka Kamieńska "Bieg Tropem Wilczym 2023"" Zapisz się
18. Giełczyn k. Łomży , "Bieg po Miód + Bieg Tropem Wilczym" Zapisz się
19. Rożno-Parcele , "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023" Zapisz się
20. Rumia, "Bieg Tropem Wilczym" Zapisz się
21. Reda, "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"" Zapisz się
22. Sobienie Jeziory, "Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”" Zapisz się
23. Wisznice, "Bieg Tropem Wilczym " Zapisz się
Bieg Tropem Wilczym upamiętnia Żołnierzy Wyklętych już od 10 lat. W pierwszej edycji wzięło udział 50 uczestników – w poprzednich latach liczba ta wzrosła jednak do kilkudziesięciu tysięcy osób. Zapraszamy Państwa do dołączenia do nich poprzez dokonanie zapisu na naszej stronie internetowej, na której znajdują się wydarzenia odbywające się w różnych miejscach w Polsce.

Bieg Tropem Wilczym – historia

Od 2011 roku 1 marca świętujemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – działaczy antykomunistycznego podziemia, którzy broniąc naszej ojczyzny doświadczyli licznych represji. W 2013 roku został zorganizowany pierwszy Bieg Tropem Wilczym, którego nazwa pochodzi od wiersza Zbigniewa Herberta zatytułowanego ,,Wilki”. Pierwsza edycja miała miejsce koło Zalewu Zegrzyńskiego i uczestniczyło w niej 50 osób – dzisiaj biegi Tropem Wilczym rozgrywają się w kilkuset miejscowościach w Polsce, a w 2020 roku pobiegło w nich aż 75 tysięcy biegaczy. Co więcej, wydarzenie doczekało się swoich edycji również za granicą, w takich miastach jak Londyn czy Chicago.

Biegi Tropem Wilczym – dystanse

Biorąc udział w wydarzeniu Tropem Wilczym możemy przebiec różne dystanse – dla bardziej zaawansowanych biegaczy przygotowano trasy o długości wynoszącej zazwyczaj 5 lub 10 kilometrów, jednak można wziąć udział także w biegu symbolicznym, którego długość wynosi 1963 metry, co symbolizuje rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka. W niektórych miejscowościach przewiduje się nawet trasy dla najmłodszych uczestników o długości 196,3 metrów. Celem Wilczego Tropu jest przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych oraz popularyzacja wiedzy na ich temat, ale również promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy wziąć udział w konkretnej konkurencji Biegów Tropem Wilczym, powinniśmy rozeznać się w zasadach organizacji w danym mieście – gdzieniegdzie wystartujemy bowiem tylko na 1963 metry, a gdzie indziej również w bardziej wymagających konkurencjach. Warto także wspomnieć, że niektóre miasta proponują zarówno biegi indywidualne, jak i sztafetowe.

Kto może wziąć udział w Biegu Wilczym Tropem?

W Biegach Wilczym Tropem w wielu miejscach mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie, które powinny posiadać w tym celu zgodę rodzica lub opiekuna. W zależności od miejsca, w którym odbywa się wydarzenie, dolna granica wiekowa może się różnić, jednak dla najmłodszych najczęściej przewiduje się dystans wynoszący 1963 metry. W niektórych miastach prowadzi się klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn obok klasyfikacji w danych kategoriach wiekowych. Gdzieniegdzie możemy się również spotkać z kategorią mundurową. Każde miasto ustala ponadto indywidualny limit uczestników.

Tropem Wilczym – pakiet startowy

W pakiecie startowym uczestnicy Biegu Tropem Wilczym otrzymują pamiątkowe koszulki, posiłek regeneracyjny, a także medal za ukończenie biegu. Począwszy od ósmej edycji kończąc na dziesiątej uczestnicy mogli zbierać medale, które razem tworzą jedną całość. Każdy uczestnik może odebrać swój pakiet zgłaszając się do biura zawodów przed rozpoczęciem Biegów Tropem Wilczym.

Internetowe zapisy na Biegi Tropem Wilczym

Na bieg ,,Wilczy Trop” mogą się Państwo wygodnie zapisać poprzez naszą stronę internetową. Na stronach konkretnych wydarzeń odbywających się w danych miastach znajdą Państwo ich opisy oraz ważne daty i informacje wraz z możliwością opłacenia swojego uczestnictwa. Na naszej stronie mogą Państwo znaleźć informacje o wszystkich wydarzeniach w jednym miejscu, dzięki czemu chcąc startować w konkretnej konkurencji mogą Państwo łatwo odszukać Bieg Tropem Wilczym, który ją organizuje. Dokonanie zapisu jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Jest to możliwe po utworzeniu konta w naszym serwisie, które w przyszłości umożliwi Państwu tworzenie historii swoich startów w biegach. Do wzięcia udziału w Biegach Tropem Wilczym zachęcamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy, a także wszystkich tych, którzy pragną upamiętnić Żołnierzy Wyklętych i ich wkład w walkę o niepodległość Polski.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ