Swimrun

Uprawianie sportu wymaga od każdego zawodnika nie tylko odpowiedniej kondycji, ale także siły psychicznej. To właśnie dzięki niej można skutecznie pokonywać wszystkie swoje największe ograniczenia, tym samym zwiększając mobilność oraz możliwości. Nic nie potwierdza tego lepiej, niż interesująca dyscyplina sportu nazywana swimrun. Nazwa ta może nie mówić wiele szczególnie tym osobom, które jeszcze nigdy wcześniej nie miały do czynienia z możliwością jej uprawiania. W rzeczywistości jednak wszystkie zasady są bardzo proste, a sama nazwa Swimrun zdradza już bardzo dużo informacji na jej temat. Jest to interesująca propozycja przede wszystkim dla tych, którzy bardzo lubią odkrywać nowe możliwości oraz pokonywać własne ograniczenia. Właśnie takie korzyści daje uprawianie dyscypliny Swimrun.

Co to jest i jakie są cechy charakterystyczne tego sportu?

Jak samo połączenie słów “swim” i “run” wskazuje, jest to kombinacja pływania oraz biegu. Swimrun nie bez powodu jest popularną dyscypliną szczególnie wśród tych zawodników, którzy szczególnie upodobali sobie opcję doskonalenia swoich umiejętności na kilka sposobów jednocześnie. Nie da się ukryć, że Swimrun może być dyscypliną bardzo wymagającą, ale zarazem przynoszącą bardzo dużo wymiernych korzyści.

Jak zacząć uprawiać tę ciekawą dyscyplinę?

Najlepiej jest zacząć oczywiście od spokojnych treningów, stopniowo zwiększając poziom ich trudności. Kolejnym krokiem powinno być zapisanie się na wydarzenie dedykowane osobom uprawiającym dyscyplinę Swimrun. Polska jest krajem, w którym staje się ona coraz popularniejsza, co sprawia, że więcej jest również możliwości jej uprawiania w praktyce. W tej kategorii znalazły się najlepsze obecnie dostępne wydarzenia, na których zawodnicy mogą zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi Swimrun.

Swimrun Polska - dyscyplina wielowymiarowa

Dlaczego warto zdecydować się na uprawianie dyscypliny Swimrun? Ta wyjątkowa propozycja zrodziła się przede wszystkim z chęci bycia jak najbliżej natury. Swimrun wymaga przecież od zawodnika pokonywania kolejnych kilometrów bez względu na warunki atmosferyczne oraz rzeźbę terenu. Zawodnicy na co dzień uprawiający Swimrun nie obawiają się zatem nagłego przejścia z lądu na wodę - jezioro czy inny zbiornik wodny na trasie to tylko kolejna przeszkoda do pokonania. Zatem ten sport jest doskonałą okazją do bezpośredniego zmierzenia się z wyzwaniami, jakie stawia człowiekowi dziewicza natura. Kontakt z przyrodą w trakcie wydarzeń dostępnych w zapisach jest wręcz namacalny, ponieważ do pokonywania kolejnych przeszkód pojawiających się na trasie, każdy zawodnik musi dokładnie zapoznać się z ukształtowaniem rzeźby terenu, a następnie dostosować swoje możliwości do tych parametrów. Jasno więc widać, jak wymagającą, a jednocześnie niesamowicie satysfakcjonującą dyscypliną sportu jest Swimrun. Polska to kraj, w którym jeszcze do niedawna trudno było znaleźć informacje na temat jej uprawiania. Ten trend w końcu zawędrował jednak i do naszego kraju, z uwagi na miejsce jego wynalezienia.

Geneza dyscypliny swimrun - dlaczego warto ją uprawiać?

Swimrun narodził się w Szwecji, gdzie zawodnicy chcieli pokonywać kolejne kilometry w pełnej zgodzie oraz harmonii z naturą, bez niepotrzebnych czynników rozpraszających, narzędzi czy hałaśliwych pojazdów. To jedna z głównych zasad uprawiania tej dyscypliny, która bezwzględnie powinna być przestrzegana. Te wytyczne biorą się przede wszystkim z pierwotnego hasła “Ö till Ö”, które określa charakterystykę dyscypliny Swimrun. Co to jest? Zdanie oznacza tyle, co “z wyspy na wyspę”. Na jego przykładzie doskonale więc widać, że w bezpośrednim założeniu Swimrun ma być przede wszystkim praktycznym sprawdzeniem swoich możliwości w otoczeniu pięknej przyrody. Zapisanie się na wydarzenie związane z tym sportem to nie tylko możliwość zdrowej rywalizacji z innymi uczestnikami, ale przede wszystkim okazja do pokonywania swoich słabości. Swimrun warto więc uprawiać dla własnych korzyści.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ