# Name
1. Gdańsk, "Rajd Po Szczęście 2024" Sign up
2. Cała Polska , "IV Charytatywny Marszobieg Rodzinny na rzecz Fundacji DPD Polska " Sign up
3. Warszawa, "VII Krwiobieg - wersja wirtualna - Idę - biegnę - wspieram " Sign up
4. GLIWICE, "7 Bieg Oko w Oko z Rakiem" Sign up
Pandemiczny okres wymusił wprowadzenie szeregu zmian właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Modyfikacje nie ominęły również obszaru obejmującego sport. Za sprawą nieustannego zagrożenia związanego z zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 odwoływano masowe imprezy, dlatego wiele wydarzeń po prostu się nie odbyło. Zawiedzeni amatorzy sportu oraz organizatorzy zaczęli poszukiwać dobrej alternatywy. Z pomocą przyszły imprezy online. Sporo osób na początku sądziło, że sportowe imprezy online nie mają żadnego sensu, a rywalizacja toczona w taki sposób nie przyciągnie wielu chętnych. Jednak stało się zupełnie inaczej niż przewidywano. Ludzie spragnieni rywalizacji oraz dzielenia aktywności z innymi zaczęli masowo zapisywać się na wirtualne biegi, wyścigi oraz marsze, by znów odczuć sportowego ducha. Właśnie to pozwoliło wielu osobom zachować formę, a także czas spędzany przymusowo w domu. Jednak na czym tak naprawdę polega bieg wirtualny? W jaki sposób organizuje się tego typu wydarzenie?

Co to jest wirtualny bieg?

Bieg wirtualny to wydarzenie, które tak naprawdę nie rozgrywa się w żadnym konkretnym miejscu. Wręcz przeciwnie - taka impreza może odbywać się w nieskończonej liczbie lokalizacji, a udział w niej może wziąć każdy. Jak to jest możliwe? Wirtualny bieg właściwie ma miejsce tam, gdzie jego uczestnicy. Chętni zapisują się za pośrednictwem strony takiej jak elektronicznezapisy.pl i uiszczają opłatę wpisową, jeśli jest wymagana. Następnie wyznaczają własną trasę biegu w swojej okolicy (choć podany przez organizatora dystans można pokonać również na bieżni), a gdy nadejdzie termin imprezy - po prostu biegną przez określony czas bądź liczbę kilometrów. Dowód na osiągnięcie celu zazwyczaj stanowi wynik pokazany na zrzucie ekranu z aplikacji mierzącej aktywność. W ten sposób każdy, kto tylko zechce, ma możliwość uczestniczenia w wirtualnym biegu.

Dlaczego warto uczestniczyć w biegach wirtualnych?

Wzięcie udziału w wirtualnym biegu wiąże się z wieloma korzyściami. Pierwszą z nich stanowi fakt, że nie trzeba nigdzie daleko jechać, by móc wziąć w nim udział. Wystarczy znaleźć w swojej okolicy dogodną trasę, założyć wygodne buty do biegania i już można ruszać. Taka możliwość to także oszczędność pieniędzy przeznaczonych na paliwo lub bilet na inny środek transportu, jeśli impreza ma się odbyć w odległej miejscowości. Co więcej, uczestnictwo w imprezie online nie wiąże się również z koniecznością przeznaczenia dużej ilości czasu na dotarcie na miejsce oraz powrót do domu. Inna zaleta biegów wirtualnych to możliwość wystartowania z kimkolwiek się chce. Do wspólnego pokonania trasy można zaprosić członków rodziny, przyjaciół, partnerów, dzieci, znajomych z pracy - kogokolwiek, kto również chce spróbować tej formy aktywności. Jeśli pies uczestnika również regularnie biega, także może dołączyć! Istotny atut biegów wirtualnych to także możliwość indywidualnego wyboru trasy do pokonania. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że nie zna się drogi wyznaczonej przez organizatora. Co więcej, doskonale znane warunki to jeden z czynników sprzyjających sprawnemu biegowi.

W jaki sposób zorganizować bieg wirtualny razem z elektronicznezapisy.pl?

Elektronicznezapisy.pl to wygodny portal do tworzenia własnych wydarzeń sportowych. Dzięki opublikowaniu imprezy online na naszej stronie można znacznie zwiększyć jej popularność, co poskutkuje wyższą liczbą zapisanych uczestników. Witryna umożliwia stworzenie całego profilu imprezy, w którym znajdą się data, godzina, miejsce, terminy otwarcia oraz zamknięcia rejestracji, koszt zapisu, liczba dotychczas zapisanych uczestników, a także bardziej szczegółowe informacje na temat danego wydarzenia. Aby utworzyć własne wydarzenie, w pierwszej kolejności należy założyć własne konto na portalu. Następny krok to przygotowanie pełnego regulaminu imprezy. Użytkownicy, którzy pierwszy raz mają okazję korzystać z portalu elektronicznezapisy.pl, mają obowiązek przesłać go na naszego maila. Gdy regulamin dotrze do nas, w ciągu 3 dni zostaje utworzone wydarzenie. Co więcej, nawiązujemy kontakt telefoniczny z organizatorem w celu zaprezentowania różnorodnych funkcji strony. Dzięki takiemu przygotowaniu gospodarz imprezy w przyszłości sam będzie umiał wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje mu nasza platforma. Opinie na temat platformy elektronicznezapisy.pl pozytywnie przedstawiają możliwość zorganizowania imprezy online. Według użytkowników to znaczne ułatwienie w zbieraniu uczestników oraz wypromowaniu wydarzenia. Dlatego na naszym portalu z dnia na dzień przybywa coraz więcej zarejestrowanych kont.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ