V Charytatywny Bieg z Butelką Mleka

Witam dzisiaj dotarła do nas organizatorów smutna wiadomość od OSM Piątnica ... oto jej treść :

V. Edycja charytatywnego Biegu z butelką mleka przełożona na przyszły rok. Ze względu na obecną sytuację i troskę o bezpieczeństwo oraz zdrowie uczestników, organizatorzy Biegu z butelką mleka podjęli decyzję o przełożeniu wydarzenia na przyszły rok. Zainteresowane osoby mają możliwość otrzymania zwrotu wpisowego, jednak organizatorzy zachęcają do pozostawienia wpłaconej kwoty na przyszłoroczne wydarzenie. Charytatywny Bieg z butelką mleka miał odbyć się w tym roku już po raz piąty. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników jest jednak najważniejszą wartością dla organizatorów, dlatego ze względu na rosnącą w Polsce ilość zakażeń korona wirusem, podjęto decyzję o przełożeniu Biegu na czerwiec 2021 roku. Każdy uczestnik wydarzenia ma możliwość otrzymania zwrotu wpisowego, ale organizator – Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia – zachęca, aby Ci, który wpłacili już wpisowe rozważyli pozostawienie kwoty na przyszły rok. Ci wszyscy, którzy będą chcieli uzyskać zwrot kosztów, powinni wysłać sms-a z taką informacją na numer telefonu: 608 273 692. Bieg z butelką mleka, podczas którego uczestnicy pokonują wybrana trasę z tytułową butelką mleka w dłoni, to wydarzenie o charakterze społecznym, w którym mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze, a wszystkie opłaty wpisowe są przekazywane na działalność lokalnych stowarzyszeń. Organizatorzy Biegu z butelką mleka na bieżąco będą informować o wszystkich zmianach związanych z wydarzeniem.

V Charytatywny bieg z butelką mleka chcielibyśmy żeby się odbył  

6 czerwca  2021 roku 

Szanowni Biegacze zmiana terminu to nowe decyzje, dlatego przedstawiamy nasze propozycje : 

1 - biegamy w nowym terminie :)

2 - przenosimy naszą opłatę na następny rok i spotykamy się w czerwcu 2021 roku,

3 - prosimy SMS 608 273 692 o zwrot wpłaconych opłat na swoje konto. 

Liczymy na zrozumienie i wyrozumiałość.

pozdrawiam dyr. organizacyjny Mariusz Pozdrawiam

Tradycyjnie, dla uczestników przygotowano dystans półmaratonu – 21 km oraz dystanse dodatkowe na 10 i 5 km. Biegi na poszczególnych dystansach ruszą w 5-minutowych odstępach czasowych.

Poniżej szczegółowy plan startu.

10:30 – Start biegu na dystansie 21 km

10:35 – Start biegu na dystansie 10 km

10:40 – Start biegu na dystansie 5 km

Wejdź na stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/4457.html i zgłoś się już dziś! Regulamin biegu znajduje się na stronie zapisów.

Jak co roku, biegacze cały dystans przemierzą z tytułową butelką mleka OSM Piątnica. Wszystkie opłaty wpisowe przekazane zostaną na cel charytatywny: wsparcie działalności wybranego stowarzyszenia. Każdy z uczestników może wybrać, które stowarzyszenie chce wesprzeć. W tym roku są to:

1. Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso”-Dom Opieki dla Chorych na Alzheimera.

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

3. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży.

4. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć cel charytatywny kwotą wyższą niż podstawowa opłata wpisowa, serdecznie zachęcamy!

Tradycyjnie, po biegu zapraszamy na pyszny obiad: chłodnik, kartacze i surówka.

Nie może Cię zabraknąć!

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży skupia swoją działalność wokół zagadnień dotyczących poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, zwłaszcza mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Realizuje działania związane z czynną integracją osób niepełnosprawnych, a przez to ogranicza wykluczenie społeczne tych osób. Podejmuje zadania zmierzające do upowszechniania wizerunku osoby niepełnosprawnej jako szczególnie wartościowej dla społeczeństwa.

Celem Łomżyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” jest niesienie pomocy osobom z chorobą Alzheimera i otępiennymi zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodzinom i opiekunom. Stowarzyszanie prowadzi na terenie Łomży trzy rodzinne domy, świadcząc opiekę całodobową, z możliwością pozostawienia chorego wDomu, również na krótki okres czasu, miesiąc, dwa lub dłużej. Poza tym, udziela poradnictwa, w tym doraźnej pomocy psychologicznej dla opiekunów. Stowarzyszenie co roku organizuje także piknik integracyjno-rehabilitacyjny dla chorych i opiekunów.

Stowarzyszenie Kobiet z problemem onkologicznym istnieje od 1993 r. Obszar działalności dotyczy dwóch głównych kierunków: pomocy kobietom niepełnosprawnym, które dotknęła choroba nowotworowa oraz prowadzeniu profilaktyki w zakresie onkologii. Stowarzyszenie organizuje odwiedziny w szpitalu, w domu rodzinnym, a nawet w hospicjum. Prowadzi także rehabilitację dla kobiet po amputacji piersi. Raz w miesiącu organizuje spotkania ogólne dla wszystkich członkiń, a dwa razy do roku spotkania świąteczne w Centrum Katolickim.

Powstałe w 1992 roku Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" p.w. Św. Ducha w Łomżyprowadzi profesjonalną opiekę nad ludźmi z chorobą nowotworową w jej terminalnej fazie, poprzez całodobową opiekę paliatywną, pomoc psychologiczną, rehabilitacyjną i duchowną. Od 1 grudnia 1993 roku utworzone Hospicjum rozpoczęło świadczenie opieki stacjonarnej, domowej obejmującej swoim zasięgiem miasto Łomża. W lutym 2003 roku został utworzony Zakład Opiekuńczo - Leczniczy dla chorych z chorobą Parkinsona, ze stwardnieniem rozsianym oraz stanach po świeżych udarach mózgu. Celem Hospicjum jest poprawa jakości życia w terminalnej fazie choroby nowotworowej poprzez zapewnienie chorym całodobowej opieki paliatywnej, pomocy psychologicznej, rehabilitacyjnej i duchownej.

Views: 9937

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ