Lubisz biegać? Od wyczynu wolisz dobrą zabawę? A może chciałbyś zarazić dzieci pasją do aktywności fizycznej? Sopocki MOSiR przygotował zróżnicowaną ofertę biegową, w której każdy znajdzie najlepszą opcję dla siebie. 16 września, w sobotę, na sopockich błoniach odbędzie się Sopocki Festiwal Biegowy. Początek o godz. 15:00. Zapisy już trwają.

W programie imprezy zaplanowano cztery, całkowicie różne wydarzenia biegowe. To Bieg granicami Sopotu (trasa o długości ok. 18 km), połączony z zaliczeniem punktów kontrolnych, bieg z pomiarem czasu na 2,0 km i 3,5 km, bieg przez tor przeszkód dla dzieci i spektakularny bieg UV ColoRUN, który jest radosnym pokonywaniem kilkusetmetrowej pętli, połączonym z obsypywaniem się kolorowymi, jarzeniowymi proszkami. Wszystko to po zmroku daje niesamowity efekt. Punktualnie o godzinie 15:00 na trasę wyruszą wyposażeni w mapki uczestnicy Biegu granicami Sopotu i dzieci do biegów przez przeszkody.

- Edycja wiosenna pokazała, że pomysł obiegnięcia kurortu był strzałem w dziesiątkę. Biegacze pokonują zróżnicowaną trasę, zarówno jeśli chodzi o przewyższenia jak i nawierzchnię. Pobiegniemy ulicami, skwerami, plażą i lasem. To dalszy ciąg świętowania 200-lecia naszego kurortu. Start i meta na sopockich błoniach – mówi Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR Sopot. – Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal – dodaje.   

Na Błoniach stanie także tor przeszkód dla dzieci. Udział mogą wziąć dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Młodzi biegacze zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 3-5 lat, 6-8 lat i 9-12 lat. Uczestnik może pokonać tor dwukrotnie, przy czym do klasyfikacji na mecie liczy się tylko lepszy z osiągniętych czasów. Początek biegu na torze przeszkód o godz. 15:00.

Dorośli biegacze, którzy wolą krótsze trasy, będą mogli wybierać pomiędzy dystansem 2,0 km a 3,5 km. Trasę biegu można przebiec lub przejść szybkim marszem. Można wyruszyć z kijkami, z wózkiem dziecięcym, z psem. Udział w tych biegach wymaga ukończenia 16 lat. Oba biegi są z pomiarem czasu. Start:

  • Bieg na 2 km – godz. 15:45.
  • Bieg na 3,5 km – godz. 16:30.

Zwieńczeniem Sopockiego Festiwalu Biegowego jest UV ColoRUN, który rozpocznie się o godz. 19:30. Biegacze przez 33 minuty pokonują kilkusetmetrową pętlę. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Wszyscy startują jednocześnie i starają się w ciągu 33 minut wykonać jak najwięcej okrążeni. Celem biegu jest popularyzacja aktywności fizycznej, nie będą wyłaniani najszybsi zawodnicy.  

Zapisy online trwają do 14 września do północy. Zapisy na miejscu będą możliwe pod warunkiem wolnych miejsc na listach startowych i trzeba pamiętać, że opłata startowa na miejscu jest wyższa. Biuro pracuje w godz.: 13:00 – 14:45 i w godz. 18:00 – 19:15.

Na miejscu będzie możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w namiocie, pełniącym funkcję depozytu. Ustawiona zostanie także szatnia. Biegi odbędą się bez względu na warunki pogodowe, trzeba więc dostosować ubiór biegowy do pogody.

Program minutowy:
13:00 – otwarcie biura zawodów. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na sopockich błoniach od ul.Polnej.

15:00 - start Biegu granicami Sopotu (18 km)

od 15:00 - start biegu dzieci na torze przeszkód

15:45 – start biegu na 2 km

16:30 – start biegu na 3,5 km

ok. 17:30 – 17:45 – dekoracja najszybszych zawodników

19:00 - dekoracja Bieg granicami Sopotu

19:30 - start biegu UV ColoRUN

Views: 6355

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ