Organizator
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie
Kontakt: tel. 537-247-994 (pon.-pt. 8:00-15:00), e-mail sport@wladyslawowo.pl
Współorganizatorzy
- Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni
- Urząd Miasta w Helu
Patronat honorowy
- Marszałek Województwa Pomorskiego
- Starosta Powiatu Puckiego
Termin: 15 września 2024 r., start o godz. 9:00
Start pierwszej zmiany odbywa się pod latarnią morską w Helu, a meta sztafety znajduje się pod latarnią morską w Rozewiu,
WC: na starcie przy latarni w Helu, na mecie przy latarni w Rozewiu i podczas zakończenia w OW „Feniks 2” w Jastrzębiej Górze
- pomiędzy metą a OW „Feniks 2” będą kursować darmowe meleksy dla zawodników
- po biegu w OW „Feniks 2” dostępne będą dla zawodników: WC, natryski, ciepły posiłek regeneracyjny, ciepłe i zimne napoje, owoce, słodycze
Prawo uczestnictwa posiadają osoby, które 15 września 2024 r. będą miały ukończone 16 lat (urodzone przed 15.09.2008 r.) i okażą podczas weryfikacji dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
Dana impreza sztafetowa odbędzie się pod warunkiem zapisania i opłacenia startowego przez minimum cztery zespoły (w razie mniejszej ilości drużyn, wpisowe zostanie zwrócone).
- zawodnik może rozpocząć bieg po przejęciu pałeczki od zawodnika poprzedniej zmiany
- elektroniczny pomiar czasu stosowany będzie jedynie dla sztafety „w całości”, czasy poszczególnych członków sztafet mogą nie być opomiarowane
- medale wręczone będą całemu zespołowi podczas wbiegania na metę zawodnika ostatniej zmiany; jeśli w tym momencie pozostali zawodnicy sztafety nie będą obecni na mecie, wszystkie medale dla zespołu otrzyma zawodnik przekraczający metę
Dystans ogólny: 42,195 km oznaczony na trasie znakami pionowymi co 1 km.
- orientacyjne dystanse poszczególnych zmian sztafety 4-osobowej:
I zmiana: Hel – Jurata (naprzeciwko dawnej wartowni) 10,3 km,
II zmiana: Jurata – Kuźnica (przy Informacji Turystycznej w Kuźnicy) 11,5 km,
III zmiana: Kuźnica – Władysławowo (naprzeciwko parkingu u nasady półwyspu) 12,2 km,
IV zmiana: Władysławowo – Rozewie 8,2 km.
Dowóz zawodników do poszczególnych stref zmian odbywać się będzie z dwóch miejsc – najpierw z parkingu spod latarni morskiej w Rozewiu, mieszczącego się przy skrzyżowaniu ulic Leona Wzorka z Rozewską. Druga godzina podana poniżej dotyczy odjazdu spod Biura Zawodów we Władysławowie przy ul. gen. Hallera 19 (przy wieży Domu Rybaka)
- dla sztafet 4-osobowych:
I zmiana: godz. 7:40 i 7:50
II zmiana: godz. 8:35 i 8:45
III zmiana: godz. 9:25 i 9:35
IV zmiana: godz. 10:25 i 10:35
Busy/autokary dowiozą zawodników do stref zmian i poczekają na miejscu na wszystkich zawodników poprzedniej zmiany, aby przewieźć ich na metę w Rozewiu.
Limit czasu pokonania trasy: 5,5 godziny dla całego zespołu
Punkty odżywcze: 5; 10,3; 16; 21,8; 28,1; 34,1 i 38,5 km trasy.
Organizator nie przyjmuje odżywek indywidualnych.
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie na stronie www.elektronicznezapisy.pl (nie ma możliwości zapisów w Biurze Zawodów),
- za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z przelaniem opłaty startowej:
- I termin: w wysokości 100 zł/os. do 18 sierpnia 2024 r.
- II termin: w wysokości 130 zł /os. od 19 sierpnia do 8 września 2024 r. (bez gwarancji otrzymania medali)
Biuro Zawodów będzie otwarte we Władysławowie, ul. gen. Hallera 19 (wieża Domu Rybaka):
- w przeddzień zawodów, w sobotę 14 września 2024 r. w godz. 16:30 – 17:30
- w dniu startu, w niedzielę 15 września 2024 r. w godz. 6:45 – 7:45
Nagrody
a) statuetki dla każdego zawodnika trzech najlepszych sztafet
b) pamiątkowe medale dla wszystkich członków sztafet, które zmieszczą się w limicie czasu (z wyjątkiem osób, które dokonały opłaty startowej w drugim terminie)
c) wśród uczestników, którzy ukończą sztafetę, losowane będą nagrody rzeczowe i upominki
Trasa biegu
Bieg poprowadzony zostanie głównie ścieżką rowerową z kostki brukowej, ale także na utwardzonym podłożu gruntowym i fragmentami nawierzchni betonowej.
Trasa: start nastąpi na ul. Bałtyckiej w Helu (nieopodal latarni morskiej), następnie zawodnicy przebiegną przez ul. Steyera i całą długością ul. Wiejskiej, po czym skręcą w prawo w ul. kmdr. por. Przybyszewskiego i zaraz w lewo w ul. Dworcową. Tam rozpocznie się etap trasy po chodniku i ścieżce rowerowej aż do pierwszej strefy zmian, który mieścić się będzie na wysokości dawnej wartowni przed wjazdem do Juraty. Następnie na wysokości ul. Sosnowej nastąpi przebiegnięcie przez jezdnię na drugą stronę chodnika przy ul. Wojska Polskiego. Na wysokości ul. ks. Gołębiowskiego zawodnicy ponownie wbiegną na ścieżkę rowerową, którą udadzą się przez Jastarnię do Kuźnicy. Tam na wysokości Informacji Turystycznej będzie ulokowany druga strefa zmian. W Chałupach biec będą chodnikiem przy ul. Kaperskiej, a na wysokości stacji transformatorowej ponownie wbiegną na ścieżkę rowerową, którą dotrą aż do Władysławowa. Na samym początku miasta, naprzeciwko parkingu u nasady Półwyspu Helskiego, mieścić się będzie trzecia strefa zmian. Kilometr dalej na wysokość ul. Portowej we Władysławowie nastąpi przebiegnięcie przez jezdnię na chodnik leżący po drugiej stronie ul. Starowiejskiej. Na rondzie dalej prosto w ul. Niepodległości, aż do przejazdu kolejowego. Za przejazdem trasa ponownie powraca na ścieżkę rowerową. Zawodnicy kontynuować będą bieg po gruntowej ścieżce z fragmentami chodnika leżącej przy drodze wojewódzkiej nr 215 aż do ul. Leona Wzorka w Rozewiu na wysokości ul. Garnizonowej, gdzie skręcą w prawo w szutrową drogę biegnącą do latarni morskiej. Przed latarnią znajdować się będzie meta biegu.
- sztafeta otrzymuje pałeczkę z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, jej brak na mecie skutkować będzie dyskwalifikacją.
- impreza zaliczana jest do Ligi Sportowej Gminy Władysławowo.
Wyświetleń: 2845