Fundacja „Zdrowy Biust” oraz Stowarzyszenie „Wszystko Gra-Pabianice” są organizatorami II Biegu Charytatywnego i Marszu NW „CORIN ONKO-RUN” i Pikniku „Zdrowa Rodzina”, które odbędą się w dniu 9 czerwca 2024 roku w Pabianicach, w Parku Miejskim.

Do pokonania będzie dystans 5 km. Trasa będzie z atestem. Początek biegu o 11.30.

Biuro Biegu rozpoczyna swoją pracę o 9.00.

W tym roku biegniemy dla Martynki Stasiak, małej dziewczynki, która choruje na zespół Retta. Będziemy zbierać środki na Jej leczenie. Poza tym celem Biegu i Marszu jest promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki nowotworowej, głównie chorób piersi, prostaty, jelita grubego oraz płuc, co przyczyni się do rozwoju świadomości zdrowotnej i odpowiedzialności mieszkańców za własne zdrowie. Bieg charytatywny „CORIN ONKO-RUN” jest organizowany dla kobiet i mężczyzn (kobiety biegną w różowych - symbolizujących walkę z rakiem piersi, mężczyźni niebieskich koszulkach – symbolizujących walkę z rakiem prostaty). Osoby, które nie mogą biec mogą włączyć się w marsz NW.

Dla uczestników biegu i kibiców oraz mieszkańców Pabianic zorganizowane zostaną spotkania z lekarzami i specjalistami w zakresie zdrowia. Obecni będą lekarze specjaliści w dziedzinie raka piersi i prostaty. Pierwszy Pabianicki Bieg Charytatywny i Marsz Nordic Walking „CORIN Onko-Run” odbył się 2 czerwca 2019. Odbił się on szerokim echem wśród biegaczy w całej Polsce. Pobiegło wówczas ponad 400 osób. Był wyrazem solidarności z osobami zmagającymi się z nowotworami piersi, prostaty i płuc. Biegowi towarzyszył piknik prozdrowotny, podczas którego wykonanych zostało 50 badań USG piersi, 100 badań paIpacyjnych piersi, 70 badań spirometrycznych, 40 badań poziomu witamin i 80 analiz składu ciała. Mimo, że pandemia uniemożliwiła organizację kolejnych edycji CORIN Onko-Run, Fundacja „Zdrowy Biust” nadal realizowała swoje cele. Było to możliwe m.in. dzięki wyposażeniu Fundacji w 7 profesjonalnych fantomów do nauki samobadania piersi.

Przez 5 lat działalności Fundacji „Zdrowy Biust” przeszkolonych zostało ponad 100 brafitterek i ponad 400 uczennic i studentek w regionie łódzkim. Ambasadorki Fundacji w swoich regionach zorganizowały ponad 200 akcji szkoleniowych. Brały w nich udział kobiety w każdym wieku i z bardzo różnorodnych środowisk. Wiedzę dotyczącą chorób piersi i samobadania ambasadorki zdobywały na szkoleniach organizowanych przez Fundację, gdzie wykładowcami byli specjaliści z zakresu chorób piersi – lekarze onkolodzy i pielęgniarki onkologiczne z CZMP. Fundacja sfinansowała ponad 100 badań USG, które zostały wykonane w jednej z pabianickich przychodni.

W czasie pandemii Fundacja nieodpłatnie przekazała potrzebującym ponad 13 000 sztuk maseczek.

Szczegóły podane są na www.zdrowybiust.eu.

Wyświetleń: 1118

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ