Zapisz się na II Sopocki Maraton Pływacki

Wydarzenie na facebooku

Zapraszamy miłośników pływania długodystansowego w wodach otwartych do udziału w wyścigu pływackim II Sopocki Maraton Pływacki.


Zawody odbędą się 10 sierpnia 2024 r. (sobota).

Start na 10 km plaża miejska w Sopocie godz.6:00, na 5 km w okolicach molo w Gdyni – Orłowie o godz. 8:00. Meta wyścigu będzie znajdować się w pobliżu sopockiego molo, na plaży miejskiej w Sopocie (wejście nr 23).

Trasa wyścigu będzie przebiegać wzdłuż linii brzegowej, w odległości ok. 200m od brzegu i będzie oznaczona bojami kierunkowymi. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5000m i 10000m. Limit czasu na pokonanie trasy dla dystansu 5 km wynosi 2 godziny 30 min, dla dystansu 10 km 4 godziny 30 min.

Każdy uczestnik zawodów musi być wyposażony w bojkę asekuracyjną. Organizator nie zapewnia bojek asekuracyjnych.

Osoby, które pokonały trasę, otrzymują pamiątkowy medal. Zawodnicy będą sklasyfikowani w dwóch kategoriach: klasyfikacja ogólna kobiet oraz klasyfikacja ogólna mężczyzn. Przewidziane są nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii.

Na mecie organizator zapewnia posiłek regeneracyjny oraz gorące i zimne napoje (herbata, woda).

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy elektronicznezapisy.pl. Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń mija 24.07.2024r. Do zgłoszenia należy dołączyć potwierdzenie przepłynięcia przez siebie w przeciągu ostatniego roku, w wodach otwartych, dystansu o długości co najmniej 2000m, w czasie nieprzekraczającym 55 minut.

O bezpieczeństwo uczestników zadba Sopockie WOPR.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu zawodów na późniejszy ze względu na warunki pogodowe zagrażające bezpieczeństwu zawodników oraz służb zabezpieczających imprezę lub zakazy wchodzenia do wody w obrębie akwenu, w którym wyznaczono trasę wyścigu. O zmianie terminu zawodów organizator poinformuje nie później niż na dzień przed wyznaczonym terminem zawodów.

Do zobaczenia w wodzie!

 

II Sopocki Maraton Pływacki został objęty

Honorowym Patronatem Prezydentki Miasta Sopotu

 

Wyświetleń: 4205

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ