Cel imprezy:
- Popularyzacja kultury fizycznej, aktywnego wypoczynku oraz tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych – wszczególności wśród mieszkańców powiatu łódzkiego wschodniego.
- Uczczenie pamięci Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza – zasłużonego działacza sportowego z terenu powiatu łódzkiego wschodniego.
- Integracja środowiska lokalnego poprzez sport i rekreację.
- Zapewnienie warunków do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców.
- Stworzenie warunków do powstawania inicjatyw i podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnych.
Termin i miejsce:
14 marca 2026r. hala sportowa w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach, Stare Skoszewy 19, gmina Nowosolna, powiat łódzki wschodni, województwo łódzkie,
- 8.30 - 9.30 - przyjazd uczestników i rejestracja w kategorii: ŻACY, MŁODZICY I KADECI
- 9.30 - uroczyste otwarcie XVIII turnieju Tenisa Stołowego – Memoriał Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza,
- 9.45 - rozpoczęcie rozgrywek kategoria: ŻACY, MŁODZICY I KADECI
- 10.30 - 11.00 - przyjazd uczestników i rejestracja w kategorii: JUNIORKA, SENIORKA, JUNIOR SENIOR, WETERAN
- 11.15 - rozpoczęcie rozgrywek kategoria: JUNIORKA, SENIORKA, JUNIOR SENIOR, WETERAN
Uczestnictwo:
- W turnieju mogą wziąć udział w szczególności mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego
oraz chętni mieszkańcy innych powiatów, a uczestnictwo w turnieju ma charakter dobrowolny.
- Zawodnicy mogą startować wyłącznie w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy zgłoszeni
po losowaniu będą dopisywanido list startowych.
- Dokonując zapisu, uczestnik (a w imieniu osób niepełnoletnich rodzic lub opiekun prawny) oświadcza tym samym, że:
- akceptuje wszystkie postanowienia regulaminu turnieju,
- wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych do celów przeprowadzenia turnieju,
- wyraża zgodę na zamieszczanie jego imienia i nazwiska oraz wizerunku na stronach internetowych i portalach społecznościowych administrowanych przez współorganizatorów,
- stan jego zdrowia umożliwia mu udział w konkurencjach przewidzianych w ramach turniejui nie są mu znane żadne powody o charakterze zdrowotnym wykluczające go
z udziału w turnieju.
- Uczestnicy zobowiązani są posiadać własną rakietkę do gry w tenisa stołowego oraz wystąpić
w stroju sportowym i obuwiu sportowym na jasnej podeszwie.
System rozgrywek:
- Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego,systemem „do dwóch przegranych pojedynków”. Do przodu do trzech wygranych setów, tyły do dwóch wygranych setów.
- Ostateczny system rozegrania poszczególnych kategorii uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób i zostanie ustalony w dniu turnieju.
Uwaga - zawody rozegrane zostaną w dwóch turach o godzinie 9.45 rozgrywki zaczynają: ŻACY, MŁODZICY I KADECI,
O godzinie 10.30 otwieramy zapisy kategorii: JUNIORKA, SENIORKA, JUNIOR SENIOR, WETERAN, rozgrywki rozpoczynamy o 11.15
Nagrody:
Za zajęcie I, II, III miejsca – nagrody rzeczowe i dyplomy.
Puchar dla najliczniejszej reprezentacji klubu lub gminy.
Postanowienia końcowe
- Osoby uczestniczące w turnieju obowiązane są do przestrzegania postanowień regulaminu.
- W trakcie trwania turnieju uczestnicy nie mogą nosić na sobie niczego, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu uczestników.
- We wszystkich sprawach nieujętych regulaminem decydują współorganizatorzy turnieju.
- Współorganizatorzy zabezpieczają obsługę przedmedyczną oraz posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników turnieju.
- Regulamin jest wyłączną własnością organizatorów. Jakiekolwiek wykorzystywanie go bez zgody właściciela jest zabronione.
- Koszty organizacyjne turnieju w tym: zakup nagród dla uczestników, którzy zajmą I, II i III miejsce w poszczególnych kategoriach, wynagrodzenie sędziów i opieki przedmedycznej, zakup napojów i posiłku dla uczestników turnieju – pokrywają współorganizatorzy i podmioty wspierające organizację turnieju.
- Koszty przyjazdu, odjazdu, ubezpieczenia NNW uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.