Dolnośląski Zlot Rowerowy
Dolnośląski Zlot Rowerowy organizowany jest w ramach projektu "Rowerowy Dolny Śląsk", który współfinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego| www.dolnyslask.pl

W dniach 30 września - 1 października odbędzie się pierwsza edycja Dolnośląskiego Zlotu Rowerowego spotykamy się w Henrykowie, gdzie Stowarzyszenie wraz z partnerami organizuje rowerową imprezę dla Dolnoślązaków i nie tylko. Wiodącym celem jest organizacja otwartego zlotu miłośników turystyki rowerowej i propagowanie aktywnego trybu życia. Dodatkowo w czasie zlotu będzie okazja do zawierania nowych znajomości, wymiany poglądów na rowerowe tematy itp. Pośrednimi celami są walory zdrowotne i poznawcze płynące z tej formy spędzania wolnego czasu. Impreza ma charakter rajdów rowerowych, uczestnicy przejadą zaplanowane trasy na terenie województwa. Pierwszego dnia z uwagi na piknik planowana jest trasa w okolicach Ziębic i Henrykowa [ok. 40-50 km], drugiego dnia odbędzie się Dolnośląska Setka Rowerowa po drogach powiatu ząbkowickiego i strzelińskiego, dla pozostałych osób przygotujemy krótszą trasę ok. [40-50 km].

Kto może zostać uczestnikiem?
Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, kluby i grupy rowerowe. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.

Udział w imprezie jest płatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny [ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ] otrzyma:
- pamiątkowy numer uczestnika peletonu
- pamiątkową odznakę
- wodę oraz posiłek regeneracyjny
- możliwość noclegu z 30.09-01.10 na własnej karimacie i śpiworze w Szkole Podstawowej w Henrykowie.

Jakie są nagrody?
Planowane jest losowanie nagród w trakcie pikniku na terenie klasztoru. Dodatkowo nagrodzeni zostaną:
- najstarszy uczestnik
- najmłodszy uczestnik jadący samodzielnie
- najmłodszy uczestnik jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]
A również najliczniejsze grupy:
- klub rowerowy
- rodzina

Pierwsza edycja zlotu potrwa dwa dni, w ramach niej przygotowano kilka propozycji zarówno dla aktywnych uczestników jak i osób towarzyszących, zachęcamy korzystania z bieżących informacji o wydarzeniu na facebook-u.

30.09 – wycieczka po terenach Gminy Ziębice
Pierwszego dnia trasa turystyczna po terenach Gminy o różnym podłożu, zarówno drogi publiczne, leśny dukty, trochę zwiedzania okolicznych atrakcji, a zakończenie piknikiem rowerowym.
08.00 – otwarcie biura zlotu, rejestracja, wydawanie pakietów itp.
09.30 – start pierwszych uczestników w kierunku Ziębic [trasa ok. 40 km w tym czasie zwiedzanie okolicznych atrakcji]
10.00 – program dla osób towarzyszących (możliwość przejazdu i zwiedzania Muzeum Gospodarstwa Domowego w Ziębicach oraz zwiedzania Klasztoru Księgi Henrykowskiej)
12.00 – otwarcie stoisk partnerów, wystawców itp.
15.00 – zakończenie rajdu wszystkich uczestników, poczęstunek
15.15 – start rowerowego pikniku
(stoiska gastronomiczne, konkursy z nagrodami, nagrodzenie uczestników, panele dyskusyjne, znakowanie rowerów, występy lokalnych artystów)
01.10 – 1. Dolnośląska Setka Rowerowa
Drugiego dnia głównym punktem programu będzie start rajdu na 100 km, poruszać się będziemy tylko i wyłącznie drogami publicznymi o nawierzchni w 95% asfaltowej, ok. 5% trasy będzie po asfalcie słabej jakości lub kostce brukowej. Dla pozostałych osób, dla których 100 km będzie za dużo będą dwie opcje, pierwsza kolejna trasa rekreacyjna po okolicach Henrykowa, lub udanie się na pętlę Dolnośląskiej Setki Rowerowej do Strzelina, skąd już nie udalibyście się dalej na drugą pętlę, a wracali do Henrykowa [ok. 60 km]
08.00 – śniadanie dla uczestników [którzy zarezerwują taką opcję]
08.15 – otwarcie biura Rowerowej Setki
09.15 – start 1. Dolnośląskiej Setki Rowerowej
09.30 – start rekreacyjnej trasy do 50 km
10.00 – program dla osób towarzyszących
17.00 – pasta party i zakończenie zlotu

Organizator:
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
e-mail: zlot@fan.org.pl
tel. +48 501 158 201

Wyświetleń: 12943

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ