V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Półmaraton
Organizatorem Biegu jest Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie, Stowarzyszeniem „Biegający Tczew” oraz samorządami powiatu tczewskiego.

KOMUNIKAT PRASOWY

V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły 2016

30 października 2016 r. (niedziela) Powiatowe Centrum Sportu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tczewie oraz Stowarzyszeniem „Biegający Tczew” organizuje V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Półmaraton. Trasa Biegu liczyć będzie 21,097 km. Start o godzinie 11:00 w Małych Walichnowach (gmina Pelplin). Trasa Biegu przebiegać będzie malowniczym szlakiem nadwiślańskim na odcinku Małe Walichnowy – Międzyłęż – Rybaki – Mała Słońca – Gorzędziej – Bałdowo – Tczew. Meta będzie miała miejsce w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie (ul. Bałdowska).

W związku z organizacją biegu, na jego trasie, pomiędzy godziną 11:00 a 14:00 w dniu 30 października, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W szczególności wyłączony z ruchu zostanie odcinek drogi powiatowej nr 2810G od skrzyżowania z drogą krajową nr 22 do skrzyżowania ul. Bałdowskiej z ulicą Nowowiejską w Tczewie. Za utrudnienia Organizator przeprasza.

KOMUNIKAT DLA UCZESTNIKÓW

Biuro zawodów znajduje się w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie ul. Bałdowska 19 – czynne
29.10.2016 w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00 wejście od strony boiska
30.10.2016 w godz. 7.30 – 9.30.

Dojazd do ZSBiO z dworca PKP w Tczewie – autobusy nr 1, 8.

Depozyt można zostawić w budynku ZSBiO Tczew w oznakowanym pomieszczeniu lub na starcie w oznakowanym autobusie (każdy uczestnik biegu może pozostawić tylko jeden depozyt w jednym z tych miejsc), odbiór w ZSBiO Tczew za okazaniem numeru startowego. Organizator przypomina, że nie odpowiada za rzeczy wartościowe.

Parking dla samochodów poza terenem ZSBiO, sugeruje się parkowanie samochodów na parkingu przy Orliku od ul. Żeromskiego, na parkingu Szkoły Podstawowej nr 10 od ul. Żeromskiego, na przyległych ulicach.

Transport na miejsce startu sprzed ZSBiO od godz. 9.30 do 10.00 w oznakowanych autobusach.

Start – godz. 11.00 oddalony około 400 metrów od Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach w kierunku Gniewu. Sanitariaty, szatnie dla uczestników znajdują się w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach.

Szatnie – prysznice
- mężczyźni w ZSBiO;
- kobiety – kompleks sanitarny ORLIK przy ZSBiO.

Obsługa medyczna - organizator zabezpiecza dwie karetki – jedna jadąca na początku biegu, druga za ostatnim uczestnikiem biegu.

Punkty nawadniające – około 10 km i 15 km.

Posiłek regeneracyjny po biegu w ZSBiO w oznakowanym pomieszczeniu.

Zakończenie około godziny 13.30 (po przybyciu ostatniego uczestnika) wręczenie nagród – sala gimnastyczna ZSBiO

Dodatkowych informacji udziela:
Tomasz Tobiański
Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu 
tel. 502 454 754

Wyświetleń: 9693

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ