Wyścig pływacki dookoła Molo 2018 #1 - 1200m

M-ce Numer Nazwisko Imię Płeć M-ce M/K Kat. M-ce kat. M/K Miejscowość Klub DYSTANS Wynik
1 158 ŁAZARONEK PIOTR M 1 M 27-36 GOŁUBIE OLIMPSWIM 1200m 0:14:28
2 127 WILEJTO IGOR M 2 M 17-26 SUBKOWY I LO TCZEW 1200m 0:15:28
3 88 RZYSKI MARCIN M 3 M 17-26 GDANSK 1200m 0:15:48
4 58 KUKULSKI KAROL M 4 M 17-26 1 GDYNIA AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ 1200m 0:16:27
5 108 WIECZORKOWSKI NIKODEM M 5 M 0-16 1 TCZEW UKS 2 TCZEW 1200m 0:16:39
6 103 TEKIELI DOMINIK M 6 M 37-46 1 GDYNIA 1200m 0:16:43
7 114 WYKRZYKOWSKA ZOFIA K 1 K 0-16 SOPOT UKS SIÓDEMKA SOPOT 1200m 0:16:43
8 26 GOŁEMBIEWSKI ANDRZEJ M 7 M 27-36 1 TCZEW TORUŃ MULTISPORT TEAM 1200m 0:16:51
9 63 LUBIŃSKI KAMIL M 8 M 17-26 2 GDYNIA 1200m 0:16:53
10 104 TOFIL EMILIA K 2 K 0-16 GDYNIA DELFIN GDYNIA/SP 40 1200m 0:17:02
11 34 HEBEL MACIEJ M 9 M 0-16 2 SOPOT 1200m 0:17:04
12 205 HURA DARTOSZ M 10 M 27-36 2 OLSZTYN GHG OLSZTYN 1200m 0:17:07
13 94 SOSIŃSKI GRZEGORZ M 11 M 37-46 2 ELBLĄG 1200m 0:17:17
14 22 GARRINGER MAKENZIE K 3 K 17-26 GDANSK 1200m 0:17:25
15 160 KALINOWSKA-BIEGAŁA MARTA K 4 K 27-36 1 GDANSK BIKE U UP / PZU SPORT TEAM 1200m 0:17:52
16 29 GRAPENTYN JAKUB M 12 M 0-16 3 MALBORK MAL WOPR MALBORK 1200m 0:18:01
17 126 KRASSOWSKA MILENA K 5 K 0-16 1 SOPOT UKS SIÓDEMKA SOPOT 1200m 0:18:14
18 116 ZDYBEL ADAM M 13 M 0-16 4 BOJANO KS DELFIN GDYNIA 1200m 0:18:15
19 174 SZYMKOWIAK MARCIN M 14 M 27-36 3 MORĄG MORĄSKI KLUB PŁYWACKI NARIE 10,5 1200m 0:18:15
20 4 BARAŃSKI GRZEGORZ M 15 M 47-56 1 BRODNICA 1200m 0:18:22
21 147 LEWANDOWSKI MACIEJ M 16 M 27-36 4 OSTROŁĘKA OTYLIA SWIM CAMP 1200m 0:18:28
22 146 RZĄSA MICHAŁ M 17 M 27-36 5 GDAŃSK OTYLIA SWIM CAMP 1200m 0:18:30
23 150 BIANKOWSKI PIOTR M 18 M 37-46 3 1200m 0:18:34
24 178 BANZA PIOTR M 19 M 27-36 6 GDYNIA 1200m 0:18:34
25 37 HOPPE MATEUSZ M 20 M 27-36 7 GDANSK SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI 1200m 0:18:36
26 203 WOJCIAK JAKUB M 21 M 37-46 4 LUBACZÓW 1200m 0:18:40
27 157 ŁAZARONEK ANNA K 6 K 27-36 2 SIKORZYNO OLIMPSWIM 1200m 0:18:42
28 136 WASNIEWSKA MARTYNA K 7 K 0-16 2 ELBLAG UKP JEDYNKA ELBLAG 1200m 0:18:45
29 85 ROMANIEC SZYMON M 22 M 17-26 3 RUMIA 1200m 0:18:49
30 74 OŻAROWSKA MONIKA K 8 K 27-36 3 GDAŃSK SPORTEVO / PROXIT TEAM 1200m 0:18:52
31 83 REUTER TOMASZ M 23 M 47-56 2 SOPOT 1200m 0:18:53
32 97 STASZAK KRZYSZTOF M 24 M 27-36 8 KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI ORKA GDYNIA 1200m 0:18:57
33 143 GORCZYCA PRZEMYSŁAW M 25 M 27-36 9 KIEŁPINO OTYLIA SWIM CAMP 1200m 0:18:57
34 135 DOROSZKIEWICZ ANNA K 9 K 0-16 3 ELBLAG UKP JEDYNKA ELBLAG 1200m 0:19:04
35 130 KAMINSKI MATEUSZ M 26 M 0-16 5 WARSZAWA 1200m 0:19:12
36 173 RYBICKI ARTUR M 27 M 27-36 10 1200m 0:19:21
37 99 STUKAN MACIEJ M 28 M 27-36 11 SOPOT 1200m 0:19:22
38 28 GRABARA JAKUB M 29 M 27-36 12 SMOLNIKI 1200m 0:19:24
39 170 KOWALSKI SZYMON M 30 M 17-26 4 GDANSK POLITECHNIKA GDANSKA 1200m 0:19:37
40 188 BIEGAŁA MAREK M 31 M 27-36 13 GDANSK BIKE U UP 1200m 0:19:39
41 3 ARENTEWICZ GRZEGORZ M 32 M 37-46 5 TORUŃ TORUŃ MULTISPORT TEAM 1200m 0:19:47
42 70 MŁYNARCZYK FILIP M 33 M 37-46 6 GDAŃSK EZA 1200m 0:19:50
43 21 FURCHEL SŁAWOMIR M 34 M 47-56 3 SOPOT 1200m 0:20:00
44 190 BELTER DANIEL M 35 M 17-26 5 WEJHEROWO NORDA ACTIVE TEAM 1200m 0:20:09
45 176 CHARZYŃSKI MARCIN M 36 M 47-56 4 1200m 0:20:10
46 134 BURZAC MARTYNA K 10 K 0-16 4 GDANASK OTYLIA SWIMP CAMP 1200m 0:20:12
47 9 DEREWNICKI ŁUKASZ M 37 M 27-36 14 REDA UKS TRI-TEAM RUMIA 1200m 0:20:14
48 192 KRAKOWIAK ARTUR M 38 M 27-36 15 GDANSK 1200m 0:20:17
49 140 BOGACKA ALEKSANDRA K 11 K 0-16 5 WARSZAWA LEGIA WARSZAWA 1200m 0:20:19
50 68 MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI ADAM M 39 M 37-46 7 OLSZTYN AQUASFERA MASTERS OLSZTYN 1200m 0:20:34
51 133 SZAPIEL MIKOŁAJ M 40 M 0-16 6 WARSZAWA OTYLIA SWIMP CAMP 1200m 0:20:36
52 45 KOCZOROWSKA KLAUDIA K 12 K 37-46 1 GDANSK 1200m 0:20:45
53 51 KOSIŃSKI MICHAŁ M 41 M 27-36 16 GDAŃSK ASC GDAŃSK 1200m 0:20:54
54 33 HARMOZA MIKOLAJ M 42 M 37-46 8 GDYNIA 1200m 0:20:58
55 81 PORZEŻYŃSKI MACIEJ M 43 M 17-26 6 GDAŃSK RBM TEAM 1200m 0:21:04
56 17 DZIOBA MICHAŁ M 44 M 37-46 9 SOPOT DZIOBA TEAM 1200m 0:21:05
57 14 DRAPELLA DARIUSZ M 45 M 57+ 1 GDAŃSK CTS 1200m 0:21:07
58 59 LECZKOWSKI JAN M 46 M 17-26 7 KOMORÓW 1200m 0:21:20
59 52 KOŚKA TOMASZ M 47 M 27-36 17 SOPOT KOLONIA PRABUTY 1200m 0:21:22
60 162 CIEPLUCH MARIUSZ M 48 M 37-46 10 REDA TATA ROCHA 1200m 0:21:24
61 137 KARDASZEWSKA JANA K 13 K 0-16 6 WARSZAWA LEGIA WARSZAWA 1200m 0:21:25
62 168 KOWERDA MARCIN M 49 M 17-26 8 GDYNIA 1200m 0:21:26
63 100 SUSKI ROBERT M 50 M 17-26 9 GDYNIA GDYŃSKIE WOPR 1200m 0:21:26
64 25 GOLOMBEK PIOTR M 51 M 47-56 5 GRUDZIĄDZ 1200m 0:21:28
65 138 MAGIEREK KAROLINA K 14 K 0-16 7 WARSZAWA LEGIA WARSZAWA 1200m 0:21:30
66 61 LESZCZYNSKI MACIEJ M 52 M 37-46 11 GDAŃSK 1200m 0:21:32
67 18 FLISIKOWSKI ŁUKASZ M 53 M 37-46 12 STAROGARD GDAŃSKI 1200m 0:21:33
68 49 KOPCZYK KRZYSZTOF M 54 M 17-26 10 SOPOT 1200m 0:21:36
69 11 DOMAGAŁA MAREK M 55 M 37-46 13 GDAŃSK SMARUJ NA TRENING 1200m 0:21:37
70 53 KOWALSKA KATARZYNA K 15 K 37-46 2 GDYNIA COMPLEXSPORTS 1200m 0:21:48
71 96 STASIAK KRZYSZTOF M 56 M 37-46 14 SOPOT HELLMANN 1200m 0:21:56
72 72 NAWROCKI PRZEMEK M 57 M 37-46 15 GDANSK BAŁTYCKIE FOKI 1200m 0:22:00
73 67 MACIEJOWSKA ANNA K 16 K 57+ 1 GDANSK SOPOT MASTERS 1200m 0:22:15
74 165 DREJER KAROL M 58 M 37-46 16 GDANSK STERWIZ TEAM 1200m 0:22:15
75 128 WILKOWSKI LESZEK M 59 M 47-56 6 GDANSK 1200m 0:22:16
76 189 SZTANDAR JACEK M 60 M 37-46 17 GDYNIA TRI TEAM RUMIA 1200m 0:22:16
77 191 FELCHNER JAN M 61 M 17-26 11 WEJHEROWO WOPR WEJHEROWO 1200m 0:22:31
78 79 PIOTROWSKA MARTA K 17 K 27-36 4 GDYNIA 1200m 0:22:31
79 8 CZEREP CEZARY M 62 M 47-56 7 SKOWARCZ 1200m 0:22:37
80 123 ROKICKI PAWEŁ M 63 M 47-56 8 WARSZAWA 1200m 0:22:43
81 64 ŁASZKIEWICZ MARCIN M 64 M 37-46 18 GDYNIA 1200m 0:22:51
82 89 RZYSKI MICHAL M 65 M 0-16 7 OLSZTYN KORMORAN OLSZTYN 1200m 0:22:52
83 179 STĘPIŃSKI KRZYSZTOF M 66 M 47-56 9 1200m 0:22:59
84 76 PAKULSKI MILOSZ M 67 M 0-16 8 GDYNIA 1200m 0:23:05
85 144 STASZEWSKA CLAUDIA K 18 K 0-16 8 KRAJNO-PARCELE 1200m 0:23:06
86 57 KUCHCZYŃSKI MICHAŁ M 68 M 37-46 19 SOPOT 1200m 0:23:12
87 139 ERON MARTA K 19 K 0-16 9 GDANSK MKP GDANSK 1200m 0:23:17
88 175 RONKIEWICZ ANNA K 20 K 37-46 3 1200m 0:23:28
89 55 KROLASIK MIROSŁAWA K 21 K 37-46 4 GDYNIA 1200m 0:23:29
90 56 KRZESZEWSKI TOMASZ M 69 M 37-46 20 MUROWANIEC 1200m 0:23:45
91 19 FRANKOWSKI DAWID M 70 M 27-36 18 KOŚCIERZYNA 1200m 0:24:00
92 199 MIRNY ZUZANNA K 22 K 27-36 5 SOPOT AMATOR 1200m 0:24:02
93 117 ZWOLIŃSKI ANDRZEJ M 71 M 57+ 2 GDYNIA SOPOT MASTERS 1200m 0:24:16
94 6 BOGALECKI MAREK M 72 M 57+ 3 GDAŃSK SAFE SPORT TEAM 1200m 0:24:25
95 15 DUDZIŃSKA AGNIESZKA K 23 K 17-26 1 TCZEW 1200m 0:24:32
96 80 POLAŃCZYK RENATA K 24 K 57+ 2 WEJHEROWO MASTERS GDYNIA 1200m 0:24:37
97 131 JANKOWSKA WERONIKA K 25 K 0-16 10 1200m 0:24:38
98 82 POTYRAŁA BARTOSZ M 73 M 37-46 21 SOPOT 1200m 0:24:40
99 141 MALINOWSKA MARTYNA K 26 K 0-16 11 GRUDZIADZ UKS RUCH GRUDZIADZ 1200m 0:24:52
100 115 ZBYSZYNSKI JAN M 74 M 27-36 19 GDYNIA 1200m 0:24:54
101 185 SPANDOWSKI PIOTR M 75 M 37-46 22 GDANSK EPS ARCHITEKCI 1200m 0:25:05
102 91 SKRZYDŁOWSKI JAKUB M 76 M 37-46 23 GDAŃSK DROGA WOJOWNIKA 1200m 0:25:05
103 201 ZAPAŃSNIK ANDRZEJ M 77 M 57+ 4 GDANSK 1200m 0:25:10
104 119 KĄKOL KACPER M 78 M 17-26 12 GDYNIA XRUNNERS 1200m 0:25:17
105 161 SOCIK MICHAŁ M 79 M 27-36 20 GDANSK 1200m 0:25:22
106 145 NASIŁOWSKI TYMOTEUSZ M 80 M 0-16 9 KOWARY OTYLIA SWIMP CAMP 1200m 0:25:30
107 164 JANICKI SEBASTIAN M 81 M 37-46 24 GDANSK STERWIZ TEAM 1200m 0:25:42
108 31 GRUCHAŁA AGNIESZKA K 27 K 37-46 5 GDYNIA MEWA GDYNIA 1200m 0:25:48
109 106 TRZCIANOWSKA MAGDALENA K 28 K 27-36 6 GDAŃSK 1200m 0:25:55
110 112 WŁODARCZAK TOMASZ M 82 M 37-46 25 BYDGOSZCZ 1200m 0:25:58
111 92 SMYK SŁAWOMIR M 83 M 37-46 26 GDYNIA BIGYELLOWFOOT ADVENTURE TEAM 1200m 0:26:09
112 35 HOGA FRYDERYK M 84 M 27-36 21 GDYNIA LULU KIBICUJE 1200m 0:26:11
113 132 RASIAK JAN M 85 M 0-16 10 POZNAN OTYLIA SWIMP CAMP 1200m 0:26:23
114 87 RYNKOWSKA KATARZYNA K 29 K 27-36 7 LUBIN 1200m 0:26:27
115 167 ANGEL ANDRZEJ M 86 M 17-26 13 GDYNIA 1200m 0:26:28
116 142 VICENZIN VICTORIA K 30 K 0-16 12 TARNOWSKIE GÓRY OTYLIA SWIM CAMP 1200m 0:26:31
117 47 KONSTANTYNOWICZ ALICJA K 31 K 27-36 8 GDYNIA 1200m 0:26:38
118 177 PODGÓRSKI GRZEGORZ M 87 M 47-56 10 1200m 0:26:41
119 46 KOLINCIO KAMIL M 88 M 27-36 22 GDANSK 1200m 0:27:00
120 36 HOPPE LUKASZ M 89 M 27-36 23 GDANSK 1200m 0:27:10
121 196 ZACHARA STEFAN M 90 M 37-46 27 SOPOT 1200m 0:27:36
122 90 SAS-BOJARSKA ANNA K 32 K 27-36 9 GDANSK 1200m 0:27:44
123 194 BOHDZIEWICZ BARBARA K 33 K 37-46 6 GDANSK 1200m 0:27:55
124 41 JEZNACH JAKUB M 91 M 17-26 14 WOŁOMIN 1200m 0:28:09
125 197 IDZIOR ADAM M 92 M 27-36 24 GDYNIA 1200m 0:28:15
126 5 BOBRYK KAROLINA K 34 K 17-26 2 GDAŃSK 1200m 0:28:29
127 12 DRAGAN KAROL M 93 M 37-46 28 GDYNIA 1200m 0:28:38
128 187 ŁASZKIEWICZ JULIA K 35 K 37-46 7 GDYNIA MOLOMOLO 1200m 0:28:39
129 101 SUSZYŃSKA ANNA K 36 K 57+ 3 GDYNIA 1200m 0:28:43
130 10 DOBROWOLSKA HANNA K 37 K 27-36 10 GDAŃSK 1200m 0:28:55
131 65 ŁAWICKI KACPER M 94 M 17-26 15 IŁAWA 1200m 0:28:56
132 118 ZWOLIŃSKI BOGUSŁAW M 95 M 57+ 5 GDAŃSK WOPR GDAŃSK 1200m 0:28:57
133 202 BRAK DANYCH M 96 M 37-46 29 1200m 0:29:11
134 184 WOŹNIAK MACIEJ M 97 M 47-56 11 GDANSK 1200m 0:29:12
135 152 SCHMIDT JULIA K 38 K 0-16 13 GDYNIA 1200m 0:29:18
136 183 PIETRZYK DAWID M 98 M 27-36 25 OLSZTYN 1200m 0:29:18
137 48 KOPCIŃSKI ROBERT M 99 M 37-46 30 PŁOCK 1200m 0:29:19
138 84 ROGALSKI PIOTR M 100 M 37-46 31 GDYNIA 1200m 0:29:21
139 113 WORONIK-DESKIEWICZ URSZULA K 39 K 57+ 4 WŁOCŁAWEK 1200m 0:29:24
140 182 SZOTA JANINA K 40 K 47-56 1 OLSZTYN 1200m 0:29:33
141 181 PIETRZYK JERZY M 101 M 47-56 12 OLSZTYN 1200m 0:29:35
142 121 KLINKOSZ WOJCIECH M 102 M 47-56 13 SOPOT 1200m 0:29:49
143 125 STAROŚCIAK JACEK M 103 M 57+ 6 SOPOT SOPOCKI KLUB MORSÓW 1200m 0:29:51
144 159 AUGUSTYNIAK MARCIN M 104 M 37-46 32 GDANSK 1200m 0:29:57
145 122 BUDZIK IRENEUSZ M 105 M 37-46 33 BYDGOSZCZ 1200m 0:29:59
146 27 GORBACZOW MIROSŁAW M 106 M 57+ 7 GDYNIA SOPOT MASTERS 1200m 0:30:01
147 148 KOWERDEJ KAMILA K 41 K 17-26 3 GDYNIA 0 1200m 0:30:44
148 149 SZOLINSKA BEATA K 42 K 47-56 2 GDYNIA BIANKOWSKI TEAM 1200m 0:30:55
149 95 STANISZEWSKI JACEK M 107 M 57+ 8 GDYNIA 1200m 0:30:59
150 86 RUGAŁA ADAM M 108 M 37-46 34 GDAŃSK 1200m 0:31:10
151 156 JEZIERSKI SŁAWOMIR M 109 M 37-46 35 WARSZAWA 1200m 0:31:43
152 39 JASTRZĘBOWSKA NATALIA K 43 K 27-36 11 GDYNIA BIGYELLOWFOOT ADVENTURE TEAM 1200m 0:31:44
153 66 ŁUCZAK MIKOŁAJ M 110 M 17-26 16 WARSZAWA SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ 1200m 0:31:45
154 163 CIEPLUCH ZBIGNIEW M 111 M 57+ 9 PIASECZNA GÓRKA 1200m 0:32:19
155 60 LELITO MARCELINA K 44 K 57+ 5 GDYNIA 1200m 0:32:30
156 43 KIKOLSKI WOJCIECH M 112 M 47-56 14 SOPOT SOPOCKI KLUB MORSÓW/BBL GDAŃSK AWFIS 1200m 0:32:37
157 98 STERPEJKOWICZ-WERSOCKI WITOLD M 113 M 37-46 36 SOPOT 1200m 0:32:46
158 204 CZAJA KRZYSZTOF M 114 M 37-46 37 SOPOT 1200m 0:32:47
159 107 WARMBIER MARCIN M 115 M 37-46 38 GDYNIA 1200m 0:32:50
160 50 KOPERSKI ANDRZEJ M 116 M 57+ 10 BERLIN NIEZRZESZONY 1200m 0:33:00
161 13 DRAPELLA ANNA K 45 K 57+ 6 GDAŃSK 1200m 0:33:19
162 186 KRAKOWIAK ANDRZEJ M 117 M 57+ 11 SOPOT 1200m 0:33:26
163 166 LISZEWSKA JOLANTA K 46 K 47-56 3 HAMBURG 1200m 0:33:28
164 171 ORLIKOWSKI WIESŁAW M 118 M 57+ 12 TUCHOLA TMT-TORUN 1200m 0:33:28
165 154 KAWCZYNSKI WITOLD M 119 M 57+ 13 SOPOT SOPOCKI KLUB MORSÓW 1200m 0:33:57
166 44 KIRYLUK PIOTR M 120 M 47-56 15 BRODNICA LULU KIBICUJE 1200m 0:34:02
167 169 KUPTZ DANIEL M 121 M 57+ 14 WEJHEROWO 1200m 0:34:03
168 195 TOMCZYK ANDRZEJ M 122 M 57+ 15 GDYNIA 1200m 0:34:20
169 20 FRANKOWSKI STANISŁAW M 123 M 57+ 16 KOSCIERZYNA UKS WODNIACY GARCZYN 1200m 0:34:41
170 151 SCHMIDT BEATA K 47 K 37-46 8 GDYNIA 1200m 0:35:12
171 153 SCHMIDT POLA K 48 K 0-16 14 GDYNIA 1200m 0:35:13
172 120 DRĄŻKIEWICZ ZUZANNA K 49 K 57+ 7 GDYNIA GDYNIA-MASTERS 1200m 0:35:39
173 129 WIECHOWSKI JAROSŁAW M 124 M 57+ 17 GDYNIA MORSY-GDYNIA 1200m 0:35:43
174 62 LESZCZYŃSKI JAROSŁAW M 125 M 57+ 18 GDAŃSK 1200m 0:35:44
175 78 PEPŁOWSKI IRENEUSZ M 126 M 47-56 16 GDAŃSK 1200m 0:35:50
176 2 ANTONIEWSKI PRZEMYSLAW M 127 M 37-46 39 GDAŃSK 1200m 0:36:02
177 42 KAŹMIERCZAK ANNA K 50 K 27-36 12 WŁOCŁAWEK NIEZRZESZONA 1200m 0:36:19
178 54 KRAĆ JANUSZ M 128 M 37-46 40 GDAŃSK WRZESZCZ CZITOS 1200m 0:36:24
179 193 TOMCZYK ANDRZEJ M 129 M 57+ 19 GDYNIA 1200m 0:36:52
180 180 ZWOLINŚKI MIECZYSŁAW M 130 M 57+ 20 GDANSK 1200m 0:37:20
181 105 TOKMINA ALEKSANDER M 131 M 57+ 21 SOPOT 81-813 MALOPOLSKA 31 A SOPOCKI KLUB MORSOW 1200m 0:37:20
182 172 REMBISZ WIESŁAW M 132 M 57+ 22 1200m 0:38:04
183 38 IWASZKIEWICZ JADWIGA K 51 K 57+ 8 GDAŃSK NIEZRZESZONA 1200m 0:38:18
184 198 MALISZEWSKI ADRIAN M 133 M 37-46 41 GDYNIA 1200m 0:38:26
185 93 SOBIESZCZYK MIROSLAW M 134 M 47-56 17 PARYZ 1200m 0:38:45
186 200 KRIGER JAN M 135 M 57+ 23 SOPOT AMATOR 1200m 0:39:31
187 23 GĄSIOROWSKI RAFAŁ M 136 M 27-36 26 BANINO 1200m 0:39:43
188 32 GRUCHAŁA WIKTOR M 137 M 0-16 11 GDYNIA 1200m 0:42:10
189 30 GRUCHALA PIOTR M 138 M 37-46 42 GDYNIA 1200m 0:42:29
190 124 MACKIEWICZ ADAM M 139 M 57+ 24 GDYNIA 1200m 1:04:11

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ