ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO NA SPORTOWO !!!

15 sierpnia - Święto Państwowe i Kościelne. Święto Wojska Polskiego, Rocznica Cudu Nad Wisłą, Wniebowzięcie Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej. Jest to szczególny dzień dla każdego Polaka. Warto pomyśleć o jego aktywnym spędzeniu. W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Mrągowie przygotowano imprezę sportową promującą ruch i rekreację na świeżym powietrzu po nazwą "Mrągowski Bieg 100-lecia Odzsykania Niepodległości Polski".

Po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność organizować bieg, który jest kontynuacją Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego, który jak co roku odbędzie się 15 sierpnia w godz. od 10.00 do 15.00 na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie.

Impreza skierowana jest do wszystkich osób lubiących aktywny tryb życia, przedstawicieli służb mundurowych, mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi.

Celem organizacji Pikniku jest uczczenie zarówno rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę jak i Święta Wojska Polskiego, oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego.

Głównym organizatorem imprezy jest Miasto Mrągowo i Centrum Kultury i Turystyki a współorganizatorami jest Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo oraz Klub Biegacza Mrągowo

W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży oraz biegi na dystansie 5 i 10 km.
Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z opracowanym regulaminem.
W ramach imprezy odbędą się biegi na dystansie 5 i 10 km o puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa, w których rywalizować będą zawodnicy z kategorii służb mundurowych.
Szczegóły imprezy znajdziecie w regulaminie zawodów.

Wyświetleń: 1172

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ