Bieg charytatywny Pomóż Biegiem

Celem biegu jest pomoc dla Kasi Kruszniewskiej. Kasia urodziła się w zamartwicy. Lekarze już w pierwszej dobie zdiagnozowali zaburzenia oddychania i wadę serca. Po czterech miesiącach stwierdzili też zespół wzmożonego napięcia mięśniowego. Potem czterokończynowy niedowład z przewagą strony lewej.
Dzięki rehabilitacji dziewczynka postawiła swój pierwszy krok, a po nim następne coraz pewniejsze. Jeszcze potrzebuje asekuracji, ale z każdym dniem coraz lepiej radzi sobie z lewą nogą. Również lewa ręka, obecnie w ortezie, jest sprawniejsza.

W marcu Kasia i jej mama chciałyby skorzystać z turnusu w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Marzenia” w Gołdapi. To jest marzenie dziewczynki i jej rodziców oraz szansa na lepszą jakość życia, ale na przeszkodzie stoi brak pieniędzy. Turnus kosztuje około 6 tys. złotych. Część zrefunduje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale większość muszą wyłożyć rodzice, których "skarbonka" świeci pustkami, bo leczenie i rehabilitacja córki pochłania każdy grosz. 
-Wierzymy, że i tym razem ludzie o szczodrych sercach nie zawiodą i ruszą z pomocą Kasi, tej dzielnej i uroczej dziewczynce – mówi Maria Sienkiewicz, szefowa „Promyka”. – Wspomóżmy ją choćby niewielką kwotą. Radość jaką można za nią sprawić będzie przeogromna.

Ponadto dodatkowymi celami biegu są promocja kultury fizycznej, zdrowego trybu życia oraz biegania jako doskonałej formy aktywności fizycznej i obcowania z przyrodą.

Udział w biegu jest bezpłatny. W zamian prosimy o przekazywanie dobrowolnych datków na rechabilitacje Kasi Kruszniewskiej na następujące konto

Fundacja Promyk, 1 Maja 17B lok. 16, 16-400 Suwałki

Nr rachunku: BS Rutka Tartak 77 9367 0007 0010 0019 7087 0001

KONIECZNIE Z DOPISKIEM: „KASIA”

 

Organizatorem Zawodów jest Fundacja Kierunek Ultra, Filipowska 24a 16-400 Suwałki.

 

TERMIN, MIEJSCE, PROGRAM

BIEG odbędzie się 24 marca 2019 roku.

Baza i Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Folwarku Hutta, Huta 7, 16-402 Suwałki (www.hutta.pl)

 

Zawody odbędą się wg następującego programu:

10:00 – 11:30 – praca biura zawodów (Folwark Hutta, Huta 7, 16-402 Suwałki)

12:00 – start biegu

13:30 – zamknięcie mety biegu, dekoracja, poczęstunek

Wyświetleń: 2295

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ