Bieg i Marsz Nordic Walking dla Strażaka

BIEG ORAZ MARSZ NORDIC WALKING DLA STRAŻAKA

ZAPISY NA KOSZULKĘ W OSOBNY LINKU:

zapisy na koszulkę

 

28 kwietnia 2019 roku w Stogach, odbędzie się Bieg, Marsz NW, jazda na rowerach dla STRAŻAKA. Całkowity dochód z opłat wpisowych, startowych trafi na zakup samochodu dla OSP STOGI.

Ochotnicza Straż Pożarna w Stogach włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego co zwiększa teren działania na skale powiatu jak i województwa. Systematycznie staramy się zwiększać liczbę sprzętu który ułatwiałby prowadzenie działań ratowniczo gaśniczych.

W związku z wieloletnim dążeniem Zarządu Jednostki Ochotniczej Straży w Stogach w sprawie zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego na cele statutowe zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe w podmiotowej sprawie. W chwili obecnej mamy zapewnioną kwotę 800 tyś złotych. Gmina Malbork 300 tys. Starostwo Powiatowe 100 tys. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 400 tys.

Na stanie OSP posiadamy trzy samochody w tym lekki samochód SLRR Nissan Terano II z roku 2001, samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes 1019 z 1982 oraz STAR 244 z 1986 roku są to auta otrzymane z innych jednostek. Stan techniczny niestety nie odpowiada standardom jakie narzuca na nas ustawodawca, często we własnym zakresie musimy naprawiać samochody. Dążenia zarządu OSP w tym roku skupiają się na zakupie nowego samochodu który zapewni bezpieczeństwo strażakom podczas dojazdu oraz prowadzeniu akcji ratowniczo gaśniczych, Obecnie nasza Jednostka uczestniczyła w  95 zdarzeniach w 2018 roku, a na przełomie pięciu lat uczestniczyliśmy w 420 akcjach ratowniczo gaśniczych w tym akcje w powiecie chojnickim i sztumskim co sprawia że dysponowani jesteśmy najwięcej w gminie Malbork oraz do miasta Malborka ze względu na najbliższą odległość oraz zabezpieczaniu różnego rodzaju biegów, festynów i pokazów. Nasza jednostka na przełomie ostatnich lat wygrywała 5 razy z rzędu przeglądy techniczne organizowane przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Drużyna OSP Stogi wygrała trzy ostatnie edycje zawodów powiatowych i reprezentowała powiat dwa razy na zawodach wojewódzkich. Na dzień dzisiejszy stan osobowy jednostki wynosi 55  członków w tym 20 kobiet.

Każda kwota którą byli by Państwo w stanie przekazać na zakup samochodu będzie skracała drogę do realizacji wytyczonego celu.

MAMY WIELKĄ NADZIEJĘ, ŻE WAS TAM NIE ZABRAKNIE, BO WIEMY DOSKONALE, ŻE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ, DLATEGO JESTEŚMY JEDNĄ WSPANIAŁĄ, WIELKĄ SPORTOWĄ RODZINĄ.

PRZEBIEGNIJ, POMASZERUJ, PRZEJEDŹ… . 5 KM I POMÓŻBO TY TEŻ MOŻESZ JEJ

 

ZAPISY NA KOSZULKĘ W OSOBNY LINKU:

zapisy na koszulkę

Wyświetleń: 3517

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ