Baltic Kids Run – sztafeta dzieci (zapisy drużynowe)

Baltic Kids Run – radość, zdrowie i energia!

Ile czasu spędza Twoje dziecko z tabletem, komputerem, smartfonem? Na pewno za dużo! Badania pokazują, że 64,4% uczniów zaniedbuje obowiązki szkolne przez nadmierne korzystanie z mediów cyfrowych. Skala zjawiska fonoholizmu ma tendencję wzrostową i obejmuje coraz młodsze dzieci. Szczególnie podatne na uzależnienia od urządzeń mobilnych są dzieci do 10 roku życia. Co może być alternatywą? Aktywność fizyczna. Zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu to jeden z celów sztafet biegowych Baltic Kids Run, które odbędą się 25 maja na terenie AWFiS w Gdańsku!

Jednym z najlepszych sposobów na aktywizację sportową dzieci i młodzieży są atrakcyjne zajęcia i imprezy plenerowe, które pokazują, że sport to zabawa i przyjemność. Sztafety uczą współpracy w grupie i szacunku wszystkich dla uczestników zespołu niezależnie od płci i wieku. Dlatego czteroosobowe sztafety Baltic Kids Run mogą składać z dzieci dowolnej konfiguracji w wieku od 4 do 15 lat. Drużyna do pokonania będzie miała dystans 4 x 400 m.

Baltic Kids Run to wyjątkowa impreza w formule sztafety dla dzieci i młodzieży, w której każdy jest zwycięzcą. Każdy z uczestników otrzyma piękny medal w klimacie morskim oraz dyplom ze swoim czasem. Zawody odbędą się po startach prestiżowej Sztafety Firm. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy Baltic Kids Run będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli - już po biegu - będą mogli obserwować zmagania swoich pociech.

Integralną częścią wydarzenia będzie strefa zabaw i edukacji dla dzieci i młodzieży, warsztaty z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zapisy na zawody już trwają. Drużynę młodych biegaczy rejestruje pełnoletni opiekun do 20 maja. Limit sztafet to 150 drużyn.

Każda sztafeta w pakiecie startowym otrzyma cztery numery startowe, zwrotną pałeczkę z
chipem oraz cztery medale na mecie. Każdy z uczestników Baltic Kids Run otrzyma dyplom,
a najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych puchary. Integralną częścią Baltic Kids
Run będzie strefa aktywności dla najmłodszych.

sztafety biegowe dla dzieci biegi dla dzieci

PROGRAM ZAWODÓW

Sobota, 25 maja 2019 r.

9:00 - 11:00 - wydawanie pakietów startowych kapitanom sztafet (biuro zawodów)
9:00 - 13:15 - wydawanie pakietów startowych opiekunom sztafet dzieci i młodzieży Baltic Kids Run
10:00 - 17:00 - Piknik Firmowy
11:00 - ceremonia otwarcia Sztafety Firm z przemarszem olimpijskim (stadion lekkoatletyczny)
12:00 - 12:30 - starty sztafet 
13:45 – 14:00 - sztafety dzieci i młodzieży Baltic Kids Run
14:30 - ogłoszenie wyników i ceremonia dekoracji

Wyświetleń: 1883

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ