Bieg Poskromić Świetlika to eliminacyjny bieg przełajowy. Trasa prowadzi w okolicach malowniczego Stawu Rzęsa w Siemianowicach. To urozmaicona pętla o długości około 700 metrów. Najlepsi będą mieli okazję pokonywać ją trzy razy. Mamy trzy rundy, najlepsi i najszybsi w swoich biegach awansują dalej, aż do wielkiego finału.

Szczegółowe zasady rywalizacji opisane są w regulaminie. Taka formuła zawodów wymaga pełnej koncentracji od samego startu aż do mety, a także siły i szybkości. Do tego rywalizacja ramię w ramię z rywalami. Z pewnością te zawody dostarczą Wam wielu frajdy i emocji.

Zawody odbędą się 22 czerwca 2019 i rozgrywane w ramach Siemianowickiego Festiwalu Świetlików. Zapraszamy i zachęcamy do rywalizacji w nowej formule zawodów.

U W A G A 

Minimalna ilość zawodników w danych kategoriach to 8 kobiet oraz 8 mężczyzn. Jeżeli do dnia 10 czerwca 2019 ilość zapisanych i opłaconych zawodników w danej kategorii będzie mniejsza zawody mogą zostać odwołane. W przypadku odwołania zawodów opłata startowa zostanie zwrócona.
Organizator zastrzega sobie prawo do połączenia kategorii kobiet i mężczyzn.

 

 

INFORMACJE OGÓLNE
W ramach Siemianowickiego Festiwalu Świetlików odbędą się następujące imprezy sportowe:

- Bieg na 5 km*

- Bieg na 10 km*

- Marsz Nordic Walking na 5 km*

- Poskromić Świetlika – eliminacyjny bieg przełajowy na dystansie 700 m

- Biegi dla dzieci na dystansie 200, 400 i 800 m**


*Zasady biegów na 5, 10 km i marszu Nordic Walking opisane zostały odrębnym regulaminie.

**Zasady biegów dla dzieci zostały opisane w odrębnym regulaminie.

Zawody odbędą się 22 czerwca 2019 roku na terenie stawu Rzęsa, który mieści się w Siemianowicach Śląskich.
Na miejsce startu i do biura zawodów należy dojść na piechotę od strony ulicy ŚLĄSKIEJ 85 lub od strony ulicy DWORSKIEJ. Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

HARMONOGRAM
12:00 – 15:30 Czas pracy biura zawodów

15:30 Prezentacja trasa i odprawa dla zawodników

16:00 Początek serii eliminacyjnych

17:00 Początek biegów półfinałowych

18:00 Bieg finałowy kobiet

18:10  Bieg finałowy mężczyzn

18:20 Rozdanie nagród

 

Powyższy harmonogram jest orientacyjny. Poszczególne biegi mogą ulec przesunięciu. Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie.

Trasa to pętla o długości około 700 metrów. Trasa ma charakter przełajowy. Będzie zawierała odcinek po piasku, dwa podbiegi i dwa zbiegi.

ZASADY RYWALIZACJI

Zawody składają się z trzech etapów:

Serie biegów eliminacyjnych,

Biegi półfinałowe,

Bieg finałowy.

-Zawody będą rozgrywane w systemie eliminacyjnym. Najlepsi zawodnicy biegów eliminacyjnych i półfinałów awansują do kolejnych rund.
-Zawodnicy zostaną przydzieleni do poszczególnych biegów eliminacyjnych w sposób losowy. Przydział do biegów półfinałowych odbędzie się na podstawie drabinki, która zostanie podana w oddzielnym komunikacie.
-Zawody będą rozgrywane w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Starty kobiet i mężczyzn będą oddzielne.
-Ilość serii biegów eliminacyjnych, ilość zawodników w seriach w każdej serii jest zależna od frekwencji i zostanie podana w oddzielnym komunikacie.
-Z każdej serii eliminacyjnej do biegu półfinałowego awansuje kilku najlepszych zawodników. Dodatkowo do półfinałów awansuje również kilku zawodników z najlepszym czasem, którzy nie zapewnili sobie awansu poprzez zajęte miejsce w danej serii. Ilość zawodników, która awansuje z danej serii do półfinałów zostanie podana w oddzielnym komunikacie.
-Do finału awansuje trzech pierwszych zawodników z każdego półfinału. Dodatkowo do finału awansuje również dwóch zawodników z najlepszym czasem, którzy nie zapewnili sobie awansu poprzez zajęte miejsce w danej serii.
-W przypadku małej ilości zawodników organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia jedynie biegów półfinałowych i finału.
-Po zakończeniu zapisów, maksymalnie do pięciu dni przed startem zawodów na stronie mkteamevents.pl zostanie opublikowany komunikat, zawierający następujące informacje:
-lista startowa z przydziałem zawodników do serii eliminacyjnych,
-harmonogram minutowy,
-ilość serii eliminacyjnych,
-zasady awansu do biegów półfinałowych.
-Wyniki poszczególnych biegów wraz z listami startowymi kolejnych rund zostaną wywieszone w pobliżu linii startu do 20 minut od zakończenia ostatniego biegu dla danej kategorii.
-W kwestiach spornych decyzje podejmuje sędzia zawodów.

KLASYFIKACJA

 Klasyfikacja zawodników w odbywa się na podstawie czasu brutto (liczonego od chwili strzału startera)

 Zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe:

w klasyfikacji generalnej kobiet:

I miejsce – 150 zł,

II miejsce – 100 zł,

III miejsce – 50 zł.

w klasyfikacji generalnej mężczyzn:

I miejsce – 150 zł,

II miejsce – 100 zł,

III miejsce – 50 zł.

Wyświetleń: 1599

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ