W czwartek 15 sierpnia br., tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego, wystartuje VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, organizowany przez Miasto Mrągowo i Centrum Kultury i Turystyki przy współudziale Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie. Partnerem imprezy jest Klub Biegacza Mrągowo.

Impreza skierowana jest do mieszkańców Mrągowa, w tym rodzin z dziećmi oraz turystów i wszystkich lubiących aktywny tryb życia.

W programie przewidziano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do ok. 2200 m oraz biegi na dystansie 5 i 10 km. Rywalizacja biegowa będzie odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet zgodnie z regulaminem. Jedną z kategorii biegowych jest kategoria służb mundurowych.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na Placu Unii Europejskiej. Konkurencje biegowe dla dzieci zaczynają się o godzinie 10:00. Oficjalne otwarcie zawodów przewidziane jest na godz. 11:05. Start biegu na 5 km - godz. 11:30. Start biegu na 10 km - godz. 13:00

Celem organizacji Pikniku jest uczczenie Święta Wojska Polskiego, promocja wojska w środowisku lokalnym oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego.

Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych biegach jest dobre samopoczucie, posiadanie stroju sportowego oraz wpisanie się na listy startowe w biurze organizacyjnym.
 
Zapraszamy mieszkańców miasta Mrągowa, turystów oraz przedstawicieli służb mundurowych do udziału w imprezie.
 
Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mrągowo.
 
W związku z planowanym VII Mrągowskim Biegowym Piknikiem Wojskowym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Ratuszowej, ul. Warszawskiej oraz ul. Giżyckiej (od przejścia dla pieszych przy Kauflandzie do Hotelu Mercure).
 

TERMIN I MIEJSCE
1. 15 sierpnia 2019 r. (czwartek), Plac Unii Europejskiej w Mrągowie przy
ul. Sobczyńskiego.
2. Godzina rozpoczęcia konkurencji biegowych dla dzieci – 10:00.
3. Godzina oficjalnego otwarcia zawodów – 11:00
4. Start biegu średniego na 5 km odbędzie się o godz. 11:30
5. Start biegu głównego na 10 km odbędzie się o godz. 13:00
6. Weryfikacja zawodników będzie trwała w dniu zawodów (15 sierpnia) od godz. 08.30 do 12.30.

Wyświetleń: 7536

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ