CEL IMPREZY

 1. Uczczenie 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem 10 lutego 1920 roku w Pucku.
 2. Uczczenie pamięci gen. Józefa Hallera i żołnierzy Błękitnej Armii.
 3. Popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i prozdrowotnej.
 4. Promowanie zdrowego stylu życia.
 5. Promocja Pucka i Władysławowa, jako miast zaślubinowych.
 6. Promocja Powiatu Puckiego.
 7. Pokonanie dystansu 12 km.
 8. Wyłonienie najlepszych i najoryginalniejszych zawodników biegu.

TERMIN IMPREZY, DYSTANSE BIEGU I GODZINA STARTU

VI Bieg Zaślubin Polski z Morzem odbędzie się w niedzielę 16.02.2020 r. na dystansie 12 km, z Władysławowa do Pucka. Start godz. 12:00.

ROZPOCZĘCIE IMPREZY, TRASA BIEGU

 1. Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 11:50.
 2. Start usytuowany będzie przy pomniku gen. Józefa Hallera we Władysławowie (ul. Morska), a meta w pobliżu pomnika gen. Józefa Hallera w Pucku (port rybacki).
  Biuro zawodów, czynne w dniu 15.02.2020 w godz. 15:00 – 20:00 oraz w dniu 16.02.2020 r. w godz. 8:00 – 11:00 oraz szatnia i natryski znajdować się będą w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, ul. Lipowa 3c
 3. Zawodników, z biura zawodów na miejsce startu przewiezie autobus. Wyjazd o godz. 11:10. W autobusie będzie można pozostawić w opisanym worku zewnętrzny strój, do obioru w szatni w Pucku. Prosimy o nie przekazywanie tą drogą cennych przedmiotów i elementów ubioru, ponieważ organizator nie ponosi za nie odpowiedzialności.
 4. Trasa biegu przebiegać będzie we Władysławowie ul. Hryniewieckiego, ul. Portową, ul. Bohaterów Kaszubskich, a następnie ścieżką rowerową przez Swarzewo do portu w Pucku. Dwukilometrowy odcinek ścieżki za Swarzewem jest drogą gruntową – pozostała część trasy jest utwardzona polbrukiem. Trasa nie jest atestowana. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
 5. Na trasie biegu w okolicach kościoła w Swarzewie (6 km) zlokalizowany będzie punkt z ciepłą herbatą. Na mecie, po przejściu do biura zawodów, uczestnicy otrzymają ciepły posiłek i herbatę. Tam też udostępnione zostaną szatnie z natryskami.
 6. Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną podczas trwania imprezy.
 7. Dla ukończenia biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Jeżeli zawodnik nie ukończy biegu przed upływem powyższego limitu czasu, nie zostanie sklasyfikowany.

Wyświetleń: 16644

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ