Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gliwicach 2020

W tym roku już po raz szósty w Gliwicach realizujemy w Gliwicach projekt fundacji Wolność i Demokracja „Tropem Wilczym”. Bieg ku czci i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to część wielkiej akcji, która obejmuje swoim zasięgiem wiele miast w Polsce i poza granicami naszego kraju.

Przewidywana liczba uczestników wydarzenia: 400 biegnących oraz tyle samo osób towarzyszących i około 200 wolontariuszy.

Bieg jest apolityczny, propaguje historię Polski, sport, rekreację oraz Miasto Gliwice i Województwo Śląskie.

Oprócz biegów wydarzenie będzie miało charakter edukacyjno-historyczny. Brak wiedzy na ten temat wśród wielu młodych i nie tylko młodych ludzi, jest wynikiem zakłamywania historii przez długie lata.

Wiedzę o historii Tych Ludzi trzeba było zdobywać samodzielnie, a w konfrontacji z tym, o czym jeszcze do nie dawna mówiło się oficjalnie, jest ona zupełnie inna. Próbujemy w ciągu ostatnich kilku lat zmienić spojrzenie na polską historię tak, aby nie była ona zakłamana. Wynikiem tego jest ta właśnie akcja.

Będzie ciepły posiłek, napoje. Trasa będzie zabezpieczona przez Policję, Straż Miejską i Straż Pożarną z pomocą Jednostki Wojskowej AGAT. Do pomocy w ochronie trasy zadeklarowało się wielu młodych ludzi.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić do Biegu w Gliwicach.

Podobnie, jak w poprzednich latach, przed biegiem głównym planujemy odśpiewanie Hymnu Polski oraz krótki rys historyczny wraz z informacją dotyczącą bohatera tegorocznej edycji, Witolda Pileckiego.

Następnie, po trzech kolejno następujących po sobie biegach z poczęstunkiem w międzyczasie, nastąpi zakończenie wydarzenia.

 

Wyświetleń: 6394

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ