Bieg im. Marcina Gogola

BIEG IM. MARCINA GOGOLA - Białystok, 2 sierpnia 2020 r.

W dwa tygodnie po śmierci, pragniemy uhonorować tragicznie zmarłego Marcina, w najlepiej przystający do jego osoby sposób, czyli organizując wydarzenie biegowe.

Czym chcemy zachęcić Was do udziału ponadto ?
Leśną trasą o poranku,ciekawą formułą rywalizacji i ograniczoną tylko do 100 miejsc listą startową.

Pierwszy od wielu miesięcy, niewirtualny bieg w Białymstoku, już w najbliższą niedzielę !

REGULAMIN:
https://tinyurl.com/y62xlmaj

STRONA WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/303402434112574/

 

Bieg zostanie rozegrany na wzór bardzo widowiskowego, tzw. australijskiego wyścigu kolarskiego.

Rywalizacja będzie przebiegać na leśnej pętli o długości 1000 m, wytyczonej na terenie Lasu Zwierzynieckiego.

Pierwsze okrążenie będzie stanowić rundę honorową dla wszystkich uczestników, która pozwoli na zapoznanie się z trasą i jej profilem. Podczas tej rundy nie będzie prowadzona rywalizacja.

Docelowo bieg będzie składał się z 10 okrążeń.

Podczas każdego kolejnego grupa startujących, będzie systematycznie pomniejszana o 10% uczestników, którzy przybiegną jako ostatni (przykładowo dla liczby: 70 startujących, co okrążenie będzie odpadać 7 osób). Schemat ten będzie kontynuowany, aż do pozostania finałowej grupy, spośród której wygrywa najszybszy zawodnik.

Osoby, które odpadną z rywalizacji będą mogły przebywać i poruszać się na poboczu trasy, jednak nie utrudniając przy tym biegu aktywnym zawodnikom.

Uwagi techniczne:

Za ostatnim biegnącym zawodnikiem będzie poruszał się rowerzysta w odblaskowej kamizelce. W momencie, gdy dotrze na metę bieg jest zatrzymywany, następuje szybkie ustalenie klasyfikacji i wskazanie zawodników, którzy odpadają. Są oni również zobowiązani do zdjęcia numerów startowych. Po krótkiej chwili bieg jest kontynuowany.

Opisana powyżej formuła promuje więc w odróżnieniu od klasycznej konwencji, przede wszystkim obranie skutecznej taktyki, umiejętność ciągłego kontrolowania zajmowanej lokaty, oraz mądre rozłożenie sił i zachowanie ich zapasu na finałowy pojedynek.

 

 

 

Wyświetleń: 3231

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ