Kilkugodzinna, piesza wędrówka w rodzinnym gronie po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, połączona ze sprzątaniem pięknych, leśnych terenów. Trasa o długości 6 kilometrów, rekreacyjne tempo, przyjazna atmosfera. Druga edycja Eko-Marszu, imprezy, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 100 uczestników, odbędzie się już w niedzielę, 4 października. Patronat nad wydarzeniem objęło Nadleśnictwo Gdańsk. 

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat, a młodsze szkraby można zabrać w nosidełku bądź wózku terenowym (joggerze).

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji. Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki warto założyć buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Ubiór powinien być luźny, nie krępujący ruchów, najlepiej na sportowo. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi. Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny lub kamerę.

Harmonogram:

09:45 – zbiórka (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)

10:00 – przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę

13:00 – przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki

13:35 – poczęstunek

15:00 – zakończenie imprezy

Zbiórka:

Gdańsk Oliwa, polana po dawnym boisku piłkarskim w Dolinie Powagi (zobacz na mapie)

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski / GR3miasto

Wyświetleń: 761

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ