II Kaszubski Maraton o Wschodzie Słońca. Memoriał Franciszka Sojki

UWAGA!

  • przedłużamy zapisy elektroniczne do dnia 1 lipca do godziny 13:00!
  • zmiana godziny startu z 5:00 na 4:43 (godzina wschodu słońca we Władysławowie)
  • jest możliwość przespania się w hali sportowej z 23 na 24 lipca
  • zapisy w ograniczonej liczbie osób do 250!
    ________________________________________________________________

https://youtu.be/0veDR9w0ipA - ujęcia z trasy maratonu
https://www.strava.com/activities/5619391249 - trasa maratonu, plik .gpx


Poniżej znajdują się tylko wybrane podpunkty z regulaminu i konieczne jest zapoznanie z całością tekstu, który znajduje się po prawej stronie.


Organizatorzy
Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie,
Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej,
Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Pucku.

Termin i miejsce imprezy
a) termin: 24 lipca 2021 r., start o godz. 4:43 (bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne)
b) start: Władysławowo, spod Urzędu Miejskiego, ul. gen. Hallera
c) meta: Rozewie, Bar na Skarpie, ul. Rozewska 80

Dystans, limity, kategorie, punkty odżywcze
a) dystans biegu: 42,195 km, oznaczony na trasie znakami pionowymi co 1 km,
b) limity:
- ilości startujących: 250,
- czasu przebiegnięcia: 5 godzin i 30 minut,
c) klasyfikacje:
- generalna,
- generalne kobiet / mężczyzn nie przewiduje się klasyfikacji wiekowych,
- „Diabelska Ściana“ kobiet i mężczyzn - 500 metrowy odcinek podbiegu w okolicach 37. kilometra trasy.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.elektronicznezapisy.pl do godz. 13:00 dnia 1 lipca 2021 r. (za zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z przelaniem opłaty startowej:

- I termin: w wysokości 80 zł do 11 czerwca 2021 r.,

- II termin: w wysokości 110 zł do 1 lipca 2021 r.,

- III termin: w wysokości 140 zł w Biurze Zawodów (bez gwarancji otrzymania medalu).

Biuro Zawodów będzie otwarte we Władysławowie, ul. gen. Hallera 19 (tzw. łącznik Domu Rybaka, wejście przez wieżę):
- w przeddzień zawodów, w piątek 23 lipca 2021 r. w godz. 17:00 – 18:30,
- w dniu startu, w sobotę 24 lipca 2021 r. w godz. 4:00 – 4:30.

Planowany przebieg trasy

Start nastąpi spod Urzędu Miejskiego we Władysławowie (ul. gen. Hallera 19). Trasa przebiegać będzie przez parking urzędu i dalej chodnikiem do ul. Szkutników, a następnie w lewo ulicą. Na końcu ulicy w prawo w chodnik/ścieżkę rowerową do ul. Starowiejskiej, którą przebiegamy na wprost, do ul. Bohaterów Kaszubskich i w lewo. Należy biec ulicą Boh. Kaszubskich aż do momentu pojawienia się ścieżki rowerowej po lewej stronie ulicy należy wbiec na ścieżkę i podążać nią aż do Swarzewa. Tam ul. Rybacką do kościoła i w lewo. Na rondzie lewą (!) stroną w ul. Pronobisa. W prawo w ul. Kwiatową, a na jej końcu w lewo na ścieżkę rowerową. Ścieżką do ronda, gdzie przed rondem przejściem dla pieszych/rowerzystów i dalej przez przejazd kolejowy i w prawo w ścieżkę rowerową. Ścieżką biegniemy cały czas, mijając kolejno Łebcz, Starzyński Dwór, Radoszewo, Kłanino, Sławoszyno, Minkowice i Krokowę. Na końcu ścieżki zbiegamy na ul. Kolejową i skręcając w prawo docieramy do Goszczyna, gdzie na końcu ulicy skręcamy w prawo w ul. Morską. Za wioską zbiegamy z ulicy na chodnik, którym docieramy do Szarego Dworu, gdzie za pierwszym obejściem skręcamy w prawo w drogę leśną, która biegnąc prosto kończy się na krzyżówce w Karwieńskich Błotach/Parszczycach. Dalej biegniemy prosto chodnikiem przy ulicy Pomorskiej. Tak należy dobiec do końca Karwieńskich Błot/Sławoszynka, gdzie na wysokości ul. Bielawskiej należy przebiec szosę i wbiec prosto w drogę polną (ul. Krokowska). Następnie skręcamy w prawo po dotarciu do krzyżówki z ul. Sosnową. Przebiegamy prosto przez całe Ostrowo najpierw ulicami utwardzonymi, a następnie drogą leśną (ul. Sosnowa + ul. Zabytkowa + ul. Obozowa). Za tablicą mówiącą o dotarciu do Jastrzębiej Góry pokonujemy mostek i wbiegamy w prawo na ścieżkę rowerową, która położona jest przy ul. Żarnowcowej (UWAGA! - początek 500-metrowego odcinka „Diabelska Ściana”). Na końcu skręcamy w prawo i dalej ścieżką rowerową aż do przejścia dla pieszych, którym przebiegamy na drugą stronę ul. Puckiej. Biegniemy ścieżką aż do Tupadeł, gdzie skręcamy w lewo w ul. Wiejską. Tutaj na początku ulicy zbiegamy z chodnika na prawą stronę ulicy. Na końcu ulicy skręcamy w lewo i przebiegamy na ścieżkę rowerową przy ul. Uzdrowiskowej. Na końcu ulicy skręcamy w prawo i podążamy prosto chodnikiem/ścieżką rowerową aż do Rozewia. Przed drugim wjazdem w ul. Garnizonową (za ogródkami działkowymi) przebiegamy przez ul. Rozewską i wbiegamy w bramę Baru na Skarpie, gdzie po kilkudziesięciu metrach znajdować się będzie meta.

Wyświetleń: 8134

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ