Przyszła Wiosna piękna i radosna
Cykl biegów pod nazwą Kwartet Biegowy 2021
Przed nami drugi bieg "Przyszła Wiosna piękna i radosna"
 
Termin i miejsce: 11.04.2021 - dowolne miejsce w Polsce i na świecie ;) 
 
Cel: Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu i zdrowego stylu życia. Integracja społeczności lokalnej. Propagowanie wrażliwości społecznej na pomoc kobiecie w chorobie.

Edyta Wierzchowska jest mieszkanką wsi Chrościn w gminie Dzierzążnia.
„Choroba zaatakowała moje płuca, trzustkę, wątrobę, jelita, nerki… mam 29 lat i mnóstwo marzeń, których realizacja wydaje mi się coraz bardziej niemożliwa. Mój organizm z dnia na dzień zostaje wyniszczany przez mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. Zaburzenia układu oddechowego, spowodowane są śluzem, który zatyka oskrzela i oskrzeliki, utrudniając oddychanie. Każdy dzień zaczynam tak samo, inhalacja, którą wykonuję trzy razy dziennie, drenaż klatki piersiowej, a także przyjęcie wielu leków pomaga mi oddychać i funkcjonować normalnie.Spotkania z przyjaciółmi i podróże powodowały wiele szczęścia i chęci do życia. Niestety, pod koniec 2019 roku mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Od tego czasu całą dobę jestem podłączona do tlenu, a wydolność moich płuc to zaledwie 20%. Częste wizyty w szpitalu spowodowane są zaostrzeniem choroby. W ostatnim czasie kąpiel, a nawet zrobienie posiłku sprawia mi wiele trudności. W takich sytuacjach pomaga mi rodzina. To dzięki nim mam siłę. Wiem, że zawsze mogę liczyć na ich wsparcie i miłość.Mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną, jednak istnieje szansa na polepszenie jakości mojego życia. Leki, których koszt to około 100 tys. zł miesięcznie, poprawiają komfort codziennego funkcjonowania, a także ułatwiają oczekiwanie na przeszczep płuc. Przeszczep, do którego zostałam zakwalifikowana, jednak bardzo boję się, że tego dnia nie doczekam”

Edytę możecie wesprzeć również poprzez zbiórkę:

https://www.siepomaga.pl/edyta-wierzchowska?fbclid=IwAR086ljfu_nRP5ZdvodSs8qTHrso0ppPEaq6HeQYTO9LDaJtsUPv-_uTzPc

 

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Płońscy Patrioci

Partnerzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Gmina Nowe Miasto, Gmina Dzierzążnia

Partnerzy medialni: PłońskwSieci.pl, Płońszczak, Radio Płońsk 93,6 FM,  TVP3 Warszawa

Termin i miejsce: 11.04.2021 r. , dowolne miejsce w Polsce i na świecie – Bieg Wirtualny

Formuła biegu:
Bieg jest w formule WIRTUALNEJ, każdy uczestnik wyznacza sobie własna trasę na dystansie 5km

Biegi WIRTUALNE w przeciwieństwie do tradycyjnych biegów, mogą się odbyć w każdej lokalizacji o dowolnej porze. Uczestnicy mogą biegać samotnie lub w towarzystwie przyjaciela, mogą też równie dobrze zrobić ten dystans na bieżni lub robiąc okrążenia wokół domu – wybór należy do uczestników. Jest to dobra alternatywa dla utrzymania kondycji fizycznej w czasach kiedy panują obostrzenia związane z COVID-19 i zakazami dotyczącymi zgromadzeń.

 

 

Rejestracja biegaczy:

Rejestracja zawodników odbędzie się drogą elektroniczną poprzez stronę:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5531.html

UWAGA: Jeśli chcemy zapisać kilka osób i zrobić wspólny przelew za uczestnictwo prosimy o wpisanie w polu Uwagi dane osób za które będzie wspólny przelew oraz adres do wysyłki np. 

Uwagi  Piotr, Hania i Justyna

            ul. Zmyślona 4 

            09-100 Płońsk 

Nagrody:

Każdy uczestnik, który zapisze się poprzez https://elektronicznezapisy.pl/event/5531.html  i dokona opłaty wpisowej otrzyma pamiątkowy medal :) drogą korespondencyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej. 

 

 

Dane do przelewu:

  • Odbiorca - Stowarzyszenie Płońscy Patrioci
  • Numer konta bankowego odbiorcymBank 60 1140 2004 0000 3402 8014 1392
  • Kwota - 25 zł
  • Dane nadawcyImię i Nazwisko
  • Tytuł przelewuPrzyszła Wiosna piękna i radosna i adres do wysyłki medalu np. ul. Szkolna 4, 09-100 Płońsk

Wyświetleń: 4090

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ