OnkoRun 2021

Drodzy!

Z uwagi na duże zainteresowanie i pozytywny odbiór organizowanego w październiku ubiegłego roku biegu dla pacjentów onkologicznych i naszych sympatyków chcemy, by stał się on sztandarowym wydarzeniem Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku oraz działającego przy naszym szpitalu Stowarzyszenia do Walki z Rakiem.

W związku z tym serdecznie zapraszamy na drugą edycję biegu OnkoRun, która odbędzie się w sobotę 11 września 2021 roku na placu za hotelem Borowinowy Zdrój w malowniczym Supraślu. Bieg adresowany jest nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin oraz wszystkich pełnoletnich zainteresowanych osób. Przewidzieliśmy 400 miejsc i trzy dystanse: 10 km, 5 km oraz spacer 2,5 km z personelem BCO. Obowiązywać będą wcześniejsze zapisy, które ruszą w sobotę 14 sierpnia – koszt pakietu startowego wynosi 50 zł. Za dodatkową opłatą - 50 zł - każdy chętny uczestnik będzie miał możliwość dokupienia koszulki z logo biegu (tylko podczas rejestracji). Impreza rozpocznie się rozgrzewką o godz. 9:00. Uczestnicy otrzymają od nas pamiątkowe medale. Po biegu na uczestników czekać będzie pyszny, ciepły i pożywny posiłek.

Pogram wydarzenia ma na celu aktywizację pacjentów z chorobami nowotworowymi, którzy niejednokrotnie borykają się z pokonywaniem oporów związanych z podjęciem aktywności fizycznej. Dodatkowo, da możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie leczenia, rehabilitacji, fizjoterapii, terapii psychologicznej oraz odżywiania. Wiemy, że przez cały rok powinniśmy zwracać uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej bardzo często wpływa na jej całkowite wyleczenie, w wielu przypadkach ratuje życie.

Podczas wydarzenia OnkoRun 2021 BCO wystawi stoisko edukacyjno - informacyjne promujące badania z zakresu profilaktyki. Osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania materiałów edukacyjnych oraz zaproszeń na bezpłatne badania do Centrum. W ramach działań Centrum oferuje również szkolenie z nauki samobadania piersi na specjalnych fantomach imitujących zmiany nowotworowe prowadzone przez kadrę medyczną BCO. Ponadto, na stoisku edukacyjno - informacyjnym uczestnicy wydarzenia będę mieli możliwość uzyskania porady edukacyjnej w zakresu programów profilaktycznych realizowanych przez Białostockie Centrum Onkologii (https://www.onkologia.bialystok.pl/projekty-unijne/projekty-profilaktyczne).

Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Was losowanie atrakcyjnych nagród.

edit: nie przyjmujemy już zamówień na pamiątkowe koszulki

 

Biegnijmy razem po zdrowie i na zdrowie! Do zobaczenia na STARCIE!

Wyświetleń: 10049

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ