Żółty Jesienny Liść

WYDARZENIE Żółty Jesienny Liść 21.11.2021

      (Niedziela) Nowe Miasto k. Płońska 

Ostatni bieg z Kwartetu Biegowego "Cztery pory Roku 2021" 

 

Cel: Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu i zdrowego stylu życia. Integracja społeczności lokalnej. Propagowanie wrażliwości społecznej na pomoc potrzebującym w potrzebie.

Tym razem będziemy pomagać Kubusiowi Kominek z Nowego Dworu Mazowieckiego

Kubuś urodził się 18.09.2019 r. jako zdrowy chłopiec. Już w pierwszej dobie po urodzeniu okazało się, że cierpi na bardzo rzadką chorobę metaboliczną o ciężkim przebiegu - HYPERAMONEMIE TYPU II - DEFICYT OTC. Jedynym ratunkiem dla Kubusia okazał się przeszczep wątroby, który odbył się 28.04.20r, część własnego organu podarowała Mama. W czerwcu 2020 Kubuś opuścił szpital by pierwszy raz zobaczyć świat. We wrześniu 2020 dostaliśmy kolejny cios. Chłoniak limfoblastyczny rozlany. Onkologia stała się drugim domem. Na szczęście kolejny raz Kuba pokonał przeciwności losu. Niestety w lutym 2021r przychodzi kolejna druzgocąca diagnoza CGD PRZEWLEKŁA CHOROBA ZIARNINIAKOWA, Wrodzony Niedobór Odporności. Kubuś oczekuje na kolejne przeszczepienie, tym razem będzie to szpik kostny. Kuba jest dzieckiem opóźnionym psycho-ruchowo, jest żywiony przez sondę żołądkową za pomocą pompy dozującej. Wymaga całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji, przyjmuje bardzo dużo leków, w tym nierefundowanych. Jest pod stałą opieką transplantologów, gastroenterologów, immunologów, onkologów, metabolistów, neurologów, neurologopedów, dietetyków i rehabilitantów.

 

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Płońscy Patrioci

Partnerzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Gmina Nowe Miasto, Gmina Naruszewo

Partnerzy medialni: PłońskwSieci.pl, Płońszczak, Radio Płońsk 93,6 FM,  TVP3 Warszawa

Termin i miejsce: 21.11.2021 (Niedziela) od godz. 10:00 , Nowe Miasto k. Płońska

 

Dystanse:

Bieg 5km, Marsz NW 5km (start wspólny o godz. 11:00)

Bieg główny 10km (start ok godz. 11:45) 

 

Rejestracja biegaczy:

Rejestracja zawodników odbędzie się drogą elektroniczną poprzez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/6529/strona.html lub na miejscu w dniu wydarzenia w przypadku dostępnych wolnych miejsc (Limit 250 osób łącznie na bieg i Marsz NW):

 

Opłata za uczestnictwo w biegu lub Marszu NW:

25zł gotówką na miejscu w dniu wydarzenia 

 

Nagrody:

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. 

3 najszybszych uczestników Biegu oraz Marszu NW z podziałem na kategorie Open Kobiet i Open Mężczyzn otrzyma statuetki oraz drobne nagrody rzeczowe. 

 

W przypadku pytań, problemów z zapisami prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

Wszelkich informacji dotyczących uczestnictwa w biegu udzielają koordynatorzy wydarzenia

Michał Bombała, tel.: 669 900 059 oraz Piotr Liszewski, tel.: 733 601 503

E-mail: plonscypatrioci@gmail.com

Wyświetleń: 4260

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ