Jesionowa Cross 2022

Impreza została odwołana

zamykanie działalności

 

 

 

 

 

 

 

Jesionowa Cross 2022

Jesionowa Cross - bieg, w którym nikt nie liczy dystansu tylko przewyższenia. Bo przewyższenia rzeczywiście robią wrażenie! Mimo, że do prawdziwych gór z Suwałk mamy ponad 600 km, Jesionowa Cross to z całą pewności zawody w biegach górskich! Jedyne tego typu na polskim niżu.

W tym roku Jesionowa Cross to zawody dwudniowe. Atrakcji nie zabraknie, pierwszego dnia zostaną rozegrane zawody w dosyć niespotykanej formule. Do wyboru mamy pięć możliwości:

Sobota 8 październiaka 2022

Vertical Eliminator 240 – seria czterech biegów pod górę, wzdłuż wyciągu (pierwszy podbieg na zasadniczej trasie – różnica poziomów 60 m). Po każdej serii odpada połowa zawodników (ta z tyły stawki). Każda seria startuje co pół godziny. Zwycięzcą całości zostaje pierwszy zawodni w ostatniej serii.

Niedziela, 9 październiaka 2022 

Intro 250
Expert 500
Tytan 750
Insane 1250

przy czym cyfry przy nazwach wskazują oczywiście skumulowane różnice wysokości. Dla porządku warto wspomnieć, że poszczególne dystanse to 5, 10, 15 i 25 km, przy czym najkrótszy to jedna pętla, w trakcie której zdobywamy Jesionową pięć razy, za każdym razem z innej strony. Pozostałe dystanse mają odpowiednio więcej pętli, w tracie najdłuższego - Insane zdobywamy zatem Jesionową 25 razy! I na pewno nie będziemy się nudzić.

Suwalszczyzna słynie z przepięknego krajobrazu. Nie inaczej jest na Jesionowej. Wygląda jakby lodowiec skandynawski opuścił te tereny ledwie wczoraj. Na każdym podbiegu (i na każdym zbiegu) mamy inne atrakcje. Pierwszy jest ekstremalnie stromy, za to zbieg całkiem łagodny i szybki. Na drugim podbiegu mamy przeprawę przez las zupełnie bez ścieżki, a na ostatnim rynnę lodowcową wyglądającą zupełnie jak half pipe dla snowboardzistów. Jest w końcu i taki fragment, że stajemy w osłupieniu nie do końca wierząc, że człowiek jest w stanie wdrapać się tak wysoko :-) Na trasie są pozostałości okopów z czasów wojny, urwisko dawnej piaskowni, ale także podbieg wzdłuż wyciągu narciarskiego, zbieg wielką kośną łąką czy ekstremalnie stroma kamienna droga. Można też podziwiać widoki wokół, szczególnie jak brakuje już sił. Od zachodniej strony Jesionowa przegląda się w jeziorze Szelment Wielki.

 

Wyświetleń: 1418

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ