O BIEGU
II Bieg Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP ma za zadanie upamiętnić bohaterskich kawalerzystów i artylerzystów II RP. Chcemy swoim skromnym wysiłkiem oddać cześć szwoleżerom, ułanom, strzelcom konnym, artylerzystom, kawalerzystom KOP. 

Strona internetowa biegu www.kuchwalekawalerii.pl 

BIEGI WIRTUALNE CO TO JEST?

Dzięki nowoczesnej technologii pozwalającej na monitorowanie biegania, można wziąć udział w naszym wydarzeniu w trakcie swoich regularnych treningów czy spędzania wolnego czasu. Wystarczy zarejestrować się i opłacić udział w biegu, pokonać dystans a następnie przesłać do organizatora potwierdzenie pokonanego odcinka. 

Dystans pokonujesz jak? gdzie? i kiedy chcesz?

W 2022 r. aby otrzymać medal i dyplom należy pokonać dystans min. 5km. Zachęcamy do zrobienia pełnego dystansu 54 km - ta symboliczna liczba kilometrów to uczczenie każdego z pułków jazdy - po 1 km dla każdego z pułków kawalerii, Dywizjonów Artylerii Konnej i Szwadronów Kawalerii KOP. Dystans można pokonać w dowolnej liczbie odcinków.

Można pokonać dystans biegiem, spacerem, na rolkach, nordic walking a także konno i na rowerze (w tym przypadku jazdy konnej i roweru zaliczany jest tylko maksymalny dystans odcinka 18 km). 

Pokonanie odcinka należy potwierdzić na adres bieg@kuchwalekawalerii.pl

Pierwsze wręczenie medali odbędzie się uroczyście podczas ceremonii odsłonięcia pomnika "Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej" w Komarowie (27-28.08.2022 r.)

Wysyłka medali odbędzie się we wrześniu (szczegóły w regulaminie). 

PAKIETY BIEGOWE

Pakiet podstawowy to medal, dyplom oraz numer startowy (do samodzielnego wydrukowania). 

Powyższy pakiet można powiększyć o sportową koszulkę startową z logo imprezy. 

Unikalne medale biegowe z pomnikiem, który zostanie odsłonięty w 2022 r.:

Koszulki biegowe:

Uwaga! Koszulki biegowe zamówione po 15.08.2022 r. nie zostaną wręczone wraz z medalami w Komarowie - tylko wysłane pocztą. 

Rozmiary koszulek

 

 

CEL BIEGU

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych II Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP w całości przeznaczony zostanie na rzecz budowy pomnika "Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej" w Komarowie. Pomnik zostanie odsłonięty w dniach 27-28.08.2022 r. nadal jednak potrzebne środki na budowę, wykończenie, zagospodarowanie terenu oraz znicz, który znajdzie się w środku monumentu.

Broszura o budowie pomnika - zbudujmy pomnik>>

Więcej o budowie pomnika:
https://www.zbudujmypomnik.pl/

Zwycięska Bitwa pod Komarowem w wojnie polsko-bolszewickiej z 31.08.1920 r. jest praktycznie nieobecna w powszechnej świadomości Polaków. Tymczasem to ta bitwa, wraz z Bitwą Warszawską, powstrzymała “pochód czerwonej rewolucji” zmierzającej na zachód Europy. Bitwa pod Komarowem ma wielkie znaczenie dla historii Polski i Europy.

Wizją Stowarzyszenia "Bitwa Pod Komarowem" jest powrót Bitwy pod Komarowem na właściwe miejsce w piedestale zwycięstw jazdy polskiej. Musi zaistnieć w świadomości współczesnych Polaków jako ważne wydarzenie w budowaniu Polski Niepodległej.

W 1936 r. powstał Komitet Budowy Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej, który miał powstać w Wolicy Śniatyckiej. W tym samym roku ogłoszono konkurs na projekt tego pomnika. Konkurs wygrał architekt Borys von Zinserling. Wojna zatrzymała plany budowy i odsłonięcia monumentu w 20. rocznicę Bitwy. Projekt pomnika zaginął. Stowarzyszenie "Bitwa Pod Komarowem" zainicjowało budowę Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej, w którym jest również zawarte mauzoleum Bitwy pod Komarowem.

Prace nad Pomnikiem trwają od kilku lat. Projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Instytut Pamięci Narodowej, a sfinansowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

WRĘCZENIE MEDALI

Medale można otrzymać pocztą ale i odebrać uroczyście w dniach 27-28.08.2022 pod Komarowem! 

ORGANIZATOR

Organizatorem "I Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej II RP" Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Jest to oddział kawalerii ochotniczej, który powstał w 2003 r. w Warszawie, za zgodą ostatnich weteranów pułku. Od tego czasu ochotnicy realizują swoją misję kultywując kawaleryjskie tradycje, uczestnicząc w uroczystościach, organizując wydarzenia, edukując kolejne pokolenia.

 

Obchody 100-lecia 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego w 2020 r.

Więcej na www.3szwol.pl oraz na www.facebook.com/3szwol oraz na www.kuchwalekawalerii.pl 

Wyświetleń: 4440

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ