BIEG Z OKAZJI 10-LECIA GRUPY BEZTLENOWI MALBORK

 

A było to tak... 

 A zaczęło się... w 2012 roku na Biegu Niepodległości w Malborku. Trójka kolegów, początkujących truchtaczy stanęła na starcie biegu by wspólnie z innymi amatorami biegania upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Był to ich pierwszy wspólny bieg uliczny. Na następny – w Sztumie pojechali już w 5. Zawody te, to znane wszystkim Zimowe Grand Prix w Sztumie organizowane przez miejscowy Zantyr Sztum. Przy zapisach trzeba było wpisać nazwę…no więc co…może Beztlenowi?.Trochę dla żartu, a trochę przez poziom wytrenowania ale można powiedzieć, że tak właśnie zawiązała się grupa biegowa Beztlenowi. Jest to amatorska grupa znajomych, a także członków rodzin do której nie ma oficjalnych zapisów czy przynależności zrzeszająca już ponad 20 osób z Malborka. Na początku było bieganie – połączone często z morsowaniem. Zaczęły się pierwsze maratony by skończyć na Koronie Maratonów Polskich, apetyt rósł w miarę jedzenia, przyszedł czas na ultramaratony m.in z Biegiem Rzeźnika na czele. Grupa się rozrastała i pojawiły się osoby, które postanowiły spróbować też sił w triathlonie – na Ironmanie kończąc czy też amatorzy kolarstwa biorący regularnie udział w wyścigu Tatra Road Race w Zakopanem. Przez te 10 lat istnienia spróbowaliśmy swoich sił w wielu wyzwaniach na różnych sportowych płaszczyznach. Co przyniesie kolejnych 10 lat? Już nie możemy się doczekać !
  
                        

 

REGULAMIN BIEG Z OKAZJI 10-LECIA GRUPY BEZTLENOWI MALBORK

I.Organizator :

- BEZTLENOWI MALBORK

- Grzegorz Kulik

II. Cel imprezy :

1. Zbiórka środków na rzecz akcji „Mikołajkowy Samochód” organizowanej przez Fundację First Team Malbork

2. Popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej

3. Propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród lokalnej społeczności

III. Współorganizatorzy:

Fundacja First Team Malbork

IV.Termin i miejsce

17.12.2022 godz.:12:00

miejsce: Centrum Aktywnego Wypoczynku, ul. Parkowa 3, 82-200 Malbork 

OTWARCIE BIURA ZAWODÓW: 10:30 - 11:45 

UROCZYSTE OTWARCIE BIEGU : 11:45-11:55 

START BIEGU : 12:00 

REGULAMINOWE ZAKOŃCZENIE BIEGU I WRĘCZENIE NAGRÓD : 13:00 

ZAKOŃCZENIE IMPREZY : 14:00

V. Trasa

Bieg na 5 km : start – CAW ul. Parkowa 3, Przystań nad Nogatem, ścieżka pieszo-rowerowa w kierunku południowym, bulwar im. Macieja Kilarskiego, nawrotka na wysokości dawnej tzw.”plaży wojskowej”, Bulwar im. Macieja Kilarskiego w kierunku północnym, ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Nogatu, przystań Nad Nogatem, CAW ul. Parkowa 3 - meta

VI. Warunki uczestnictwa
W biegu limit uczestników wynosi 110 obiegaczy, którzy biorą udział na własną odpowiedzialność oraz do dnia 17.12.2022 roku ukończyli 18 lat (organizatorzy zastrzegają sobie zezwolenie na start zawodników poniżej 18 roku życia po wcześniejszej weryfikacji historii biegowej, posiadaniem pisemnej zgody opiekuna lub wspólnym startem) i posiadają aktualne badania lekarskie potwierdzające zdolność do uczestnictwa w zawodach, a w przypadku ich braku oświadczenie na piśmie, iż są zdrowi i nie mają przeciwwskazań do uprawiania biegów długodystansowych. 

VII. Opłaty

W biegu obowiązuje opłata startowa w wysokości 40 zł (w tym jest pakiet startowy z medalem), którą należy wpłacić poprzez serwis https://elektronicznezapisy.pl / zgłoszenia za pomocą strony będą możliwe do 9.12.2022 roku. Dodatkowo można wybrać opcje w wysokości 70zł (pakiet startowy z medalem + okolicznościowa koszulka) W przypadku niewykorzystania wszystkich miejsc poprzez zapisy elektroniczne organizator zastrzega sobie możliwość zapisów w dniu zawodów do godz.11:30, ale w tym przypadku wysokość opłaty wynosić będzie 50 zł. (płatność tylko gotówką). Opłata startowa nie podlega zwrotowi i nie ma możliwości przeniesienia jej na inną osobę. 

DODATKOWO MOŻNA WYBRAĆ OPCJĘ ZAKUPU KOSZULKI OKOLICZNOŚCIOWEJ DODATKOWO ZA 30 ZŁ (konieczne jest wybranie takiej opcji przy rejestracji)


VIII. Zgłoszenia

Do biegu zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem strony

https://elektronicznezapisy.pl do dnia 09.12.2022r

Osobę zgłoszoną do biegu zalicza się dopiero po opłaceniu wpisowego. Czas na opłacenie wpisowego jest do 9.12.2022r. Osoby nieopłacone do w/w terminu zostaną usunięte z listy uczestników.

IX. Zasady współzawodnictwa:

1.Bieg rozgrywany będzie na dystansie 5 km.

2. W biegu pomiar czasu dokonywany będzie systemem elektronicznym.

3. Uczestnicy za niesportowe zachowanie podczas biegu będą dyskwalifikowani.

4. Klasyfikacja i kategorie wiekowe:

Kobiety i mężczyźni – klasyfikacja generalna

kategorie wiekowe:

-18-29 lat (kobiety i mężczyźni)

- 30-39 lat (kobiety i mężczyźni)

- 40-49 lat (kobiety i mężczyźni)

- 50-59 lat (kobiety i mężczyźni)

- 60 lat i powyżej (kobiety i mężczyźni)

X. Nagrody

Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymują medale. Obowiązuje limit 100 pakietów! Opłacone pakiety tylko do odbioru osobistego przed biegiem – nie będzie prowadzona wysyłka pakietów. Za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn biegu głównego uczestnicy otrzymują puchary. Za miejsca I-III w kategoriach wiekowych biegu głównego uczestnicy otrzymują puchary. Nagrodzeni w klasyfikacji generalnej nie będą nagradzani w kategorii wiekowej.

Projekt Medalu 
XI. Postanowienia końcowe
1. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników.
3. W czasie biegu należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad prawa o ruchu drogowym.
4. Uczestnicy biegu wykonują polecenia organizatora,wolontariuszy oraz służby zabezpieczającej.
5. Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną w trakcie trwania imprezy biegowej.
6. Organizatorzy nie zapewniają przebieralni oraz przechowalni rzeczy ze względu na COVID19
7. Zgłoszenie się jest równoznaczne z akceptacją regulaminu imprezy oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację wizerunku w celu organizacji imprezy prowadzonej przez Organizatora, a także oświadczeniem o poinformowaniu o przysługującym prawie dostępu do treści danych/wizerunku oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie/publikację w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.
8. Sprawy nieobjęte regulaminem oraz wszelkie kwestie sporne i niejasności, jakie mogą wyniknąć podczas imprezy rozstrzyga Organizator.
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznej interpretacji regulaminu

 

Wyświetleń: 3283

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ