Grupa imprez


Diablak Beskid Extreme Triathlon

10 czerwca - 1/4 & 1/2 Diablaka

11 czerwca - Diablak

Żywiec , Beskidy 

 

Poskromienie Diablaka to już kultowa impreza ludzi gór i triathlonu. Od tych zawodów 6 lat temu rozpoczęła się nasza przygoda z triathlonem w górach. Tym razem święto w Żywcu będzie z powrotem połączeniem krótkich dystansów z dystansem królewskim.

 

Tych zawodów nie trzeba przedstawiać, ale dla kronikarskiego porządku powiemy, że czekają na Was trzy dystanse…

 

Ale po kolei weekend rozpocznie się w sobotę o 7.00 rano od wbiegnięcia do jeziora żywieckiego zawodników na dystansie 1,9km pływania / 90km pętli beskidzkiej i 21 km zmienionego biegu z metą na Skrzycznem.

 

Dwie godziny po nich wyruszy ćwiartka z niecałym kilometrem w wodzie, ponad 40km na rowerze z podjazdem na przełęcz kocierską ( trasa może ulec zmianie ze względu na remont dróg ) . Ćwiartka jako jedyna ma metę pod Amfiteatrem pod Grojcem, gdzie zakończy bardzo wymagającą górską „dyszkę” .

 

Dzień później o czwartej rano ruszą …Diablaczki i Diablaki. Pełen dystans do przepłynięcia jeśli ktoś nie zboczy z kursu to 3,6km , dalej czekają dwie pętle po 90 km każda po Beskidach, a po nich rosołek pod Amfiteatrem. Niestety rosołek nie jest na koniec zawodów, a w trakcie, bo krzepa się jeszcze przyda na kolejne 42 km biegu górskiego z metą na Babiej Górze.

 

 

Wyświetleń: 6448

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ