Zapisz się na Pietrasze Cross Country: FINAŁ

PIETRASZE CROSS COUNTRY: FINAŁ

- Białystok, 25 czerwca 2023 r.

 

aa

 

Prze-kochaj się w przełajach ! Dlaczego warto wziąć udział w biegu ?

 

1) Bliskość lokalizacji

Kompleks Lasu Pietrasze chociaż dziki i rozległy, znajduje się w granicach administracyjnych Białegostoku. Zaoszczędzasz więc czas na dalekie i kosztowne wyjazdy.

2) Symboliczna opłata startowa

Pozostając przy finansach. Od samego początku jednym z naszych głównych założeń było, aby we współczesnej dobie zaporowo wysokich opłat startowych, mocno ograniczających dostęp do współzawodnictwa, stworzyć bieg o charakterze non-profit, dającego szeroki dostęp dla każdego.

3) Ciekawa i urozmaicona trasa

Wytyczając przebieg trasy chcieliśmy postawić na jej jak największą różnorodność. Stąd uczestnicy napotkają po drodze na liczne wzniesienia i zbiegi, jak też zmienne typy  podłoża. Miejscami będzie więc to ściółka leśna, innym razem podłoże trawiaste, nie zabraknie również odcinków piaszczystych oraz miejscowo występującego błota i kałuż.

4) Dystans w zasięgu każdego

Szacunkowa długość poprowadzonej trasy wynosi 6 kilometrów, przez co jest w realnym zasięgu każdej, średnio sprawnej osoby, nie wymagając przy tym długich i żmudnych przygotowań.

5) Brak limitu wiekowego

Udział w biegu może wziąć absolutnie każdy bez względu na wiek. Oprócz klasycznej biegowej postaci, może więc to być rodzinny spacer kilkulatka z rodzicami, ale też żwawy marsz seniora z kijkami nordic walking.

6) Śniadanie po biegu

Ze względu na poranną godzinę startu, jak i konieczność uzupełnienia energii po wysiłku fizycznym, postanowiliśmy zapewnić każdemu uczestnikowi ,regenerujące śniadanie w postaci pożywnych kanapek, przepysznych pączka i słodkiego batonika. Gorąca herbata oczywiście jest w zestawie.

7) Rodzinny charakter wydarzenia i promocja wolontariatu

Gorąco zachęcamy, aby na biegu pojawić się całą rodziną. I choć może nie każdy jej członek polubi biegowe współzawodnictwo, to z pewnością poranny spacer w lesie z kubkiem ciepłej herbaty i pączkiem w ręce, połączony z wolontariatem już na pewno.

8) Prozdrowotność i wzrost poziomu sportowego

Regularna aktywność to nie tylko sprawność fizyczna, ale również zdrowie i równowaga psychiczna. Ponadto jest to naturalne wzmocnienie odporności na wszelkiego rodzaju choroby i infekcje.

Jako biegacz, zyskasz zaś dodatkowo dzięki różnorodności podłoża i spowodowanej tym ciągłej konieczności zmiany rytmu, długości i częstotliwości kroku, wzmocnienie całego ciała i stabilizację kluczowych grup mięsni odpowiedzialnych za sylwetkę. Znacząco usprawnisz technikę.

9) Możliwość sprawdzenia się

Jeżeli bieganie dla Ciebie to coś więcej niż tylko korzyści zdrowotne i miły sposób spędzenia czasu, lubisz rywalizację i współzawodnictwo, masz ku temu świetną okazję. Oprócz dania CI szansy do ścigania się na doskonale oznaczonej i zabezpieczonej trasie, dokładnie zmierzymy czas i profesjonale opracujemy wyniki.

10) Integracja

Wśród wielu codziennych obowiązków, wyjście na trening zazwyczaj oznacza samotnie pokonywane kilometry o poranku, bądź późnym wieczorem, co uniemożliwia zawieranie szerszych, biegowych znajomości. W tym wypadku masz okazję poznania osób o podobnych pasjach

11) Cykliczność

Cykl pięciu biegów mobilizuje nie tylko do regularnych treningów, ale również jest świetnym sposobem do sprawdzenia aktualnej formy i czynionych postępów.

12) Widowiskowość

Liczne zbiegi i podbiegi, przeskoki nad terenowymi przeszkodami, walka bark w bark, nieustanne przetasowania w stawce. W przełajach nie ma nudy i monotonni znanej z biegów ulicznych. Stąd jest to prawdziwa gratka zarówno dla uczestnika, jak i kibica.

13) Bliskość przyrody

Uczestnicząc w całym cyklu biegów, będziesz mógł blisko obcować z naturą, ale i śledzić cały przekrój zmian dokonujących się w lesie. Począwszy od styczniowych i lutowych mrozów i zasypanych śniegiem ścieżek, przez budzącą się w marcu i kwietniu do życia przyrodę, aż po letni wybuch zieleni.

14) Ulubiony bieg kierowców i mieszkańców centrum miasta

Zdajemy sobie sprawę z tego, że chociaż bieg przez główne ulice miasta jest z pewnością widowiskowy dla uczestników, to z pewnością zaburza codzienny tryb życia okolicznych mieszkańców. Problem z dojazdem i dotarciem na czas, korki, problematyczne objazdy. W lesie każdy jest mile widziany.

 

 

  • 29 stycznia - Pietrasze Cross Country 1/4
  • 26 luty - Pietrasze Cross Country 2/4
  • 26 marca - Pietrasze Cross Country 3/4
  • 30 kwietnia - Pietrasze Cross Country 4/4
  • 25 czerwca - Pietrasze Cross Country: FINAŁ

 

Regulamin

Trasa biegu

Facebook

 

 

Bieg 1/4 - 29 stycznia

Wyniki

Foto-relacja

 

 

Bieg 2/4 - 26 luty

Wyniki

Foto-relacja I

Foto-relacja II

 

 

Bieg 3/4 - 26 marca

Wyniki

Foto-relacja

 

 

DANE KONTAKTOWE ORGANIZATORA

Pędziwiatr - Podlaskie Centrum Biegowe

ul. Dziesięciny 54

15-806 Białystok

Telefon:  795 765 999

E-mail:  pedziwiatr.pcb@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

W wolnej chwili polecamy lekturę dwóch artykułów z magazynu BIEGANIE:

1) "Biegaczu, dlaczego boisz się przełajów ?"

2) "Biegi przełajowe – czym są, czym były i dokąd zmierza ta dyscyplina ?"

 

 

Wyświetleń: 586

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ