Zapisz się na X Maraton i Półmaraton Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 ponownie zapraszamy na najbardziej kameralne, biegowe wydarzenie w Polsce.

Już po raz dziesiąty  Fundacja Daszrade we współpracy z Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu będzie organizatorem Maratonu i półmaratonu we wspomnianej miejscowości. Jest to bieg tradycyjnie organizowany przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. W tym roku po raz kolejny zawody będą otwarte dla biegaczy z zewnątrz - w pierwszych odsłonach maraton ten biegali wyłącznie pacjenci i terapeuci Centrum. Trasa biegu - w całości asfaltowa - prowadzi wśród malowniczych pól i lasów Kociewia. Posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ze względu na ukształtowanie terenu (liczne i dość strome podbiegi) oraz warunki termiczne (upał) nasz maraton nie należy do łatwych biegów, Łączna suma przewyższeń wynosi 646 m. Z tych samych względów, jak również z powodu panującej na nim atmosfery oraz pięknych widoków na trasie - z pewnością jest to bieg niezapomniany. Podejmij wyzwanie i stań z nami ramię w ramię w ten czerwcowy poranek! Trasa maratonu będzie oznaczona co 1 km (znaki poziome) i co 5 km (znaki pionowe). Punkty odżywiania ustawione będą co 5 km. Oprócz tego na trasie funkcjonować będą "lotne" punkty odżywiania. Po biegu zapraszamy na pyszny posiłek regeneracyjny! Osoby, które ukończą bieg otrzymają pamiątkowy dyplom i medal. Dla wszystkich uczestników planujemy przygotowanie pamiątkowych koszulek . Jest możliwość noclegu z soboty na niedzielę. Wpisowe będzie w całości przekazane Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, działającej na rzecz pomocy osobom wychodzącym z uzależnienia.

Prosimy o wpisanie w tytule przelewu: maraton lub półmaraton.

Ponadto wyjątkowo w tym roku pragniemy zaprosić chętnych do udziału w pierwszej odsłonie naszej nowej dziesiąciokilometrowej trasy "OLKA". Trasa częściowo pokrywa się z trasą półmaratońską, wiedzie przez las i jest w całości utwardzona.

Serdecznie zapraszamy,

dla Leśniczych zniżkę damy ;-)

Wyświetleń: 798

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ