Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 ponownie zapraszamy na najbardziej kameralne, biegowe wydarzenie w Polsce.

Już po raz dziesiąty  Fundacja Daszrade we współpracy z Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu będzie organizatorem Maratonu i półmaratonu we wspomnianej miejscowości. Jest to bieg tradycyjnie organizowany przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. W tym roku po raz kolejny zawody będą otwarte dla biegaczy z zewnątrz - w pierwszych odsłonach maraton ten biegali wyłącznie pacjenci i terapeuci Centrum. Trasa biegu - w całości asfaltowa - prowadzi wśród malowniczych pól i lasów Kociewia. Posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ze względu na ukształtowanie terenu (liczne i dość strome podbiegi) oraz warunki termiczne (upał) nasz maraton nie należy do łatwych biegów, Łączna suma przewyższeń wynosi 646 m. Z tych samych względów, jak również z powodu panującej na nim atmosfery oraz pięknych widoków na trasie - z pewnością jest to bieg niezapomniany. Podejmij wyzwanie i stań z nami ramię w ramię w ten czerwcowy poranek! Trasa maratonu będzie oznaczona co 1 km (znaki poziome) i co 5 km (znaki pionowe). Punkty odżywiania ustawione będą co 5 km. Oprócz tego na trasie funkcjonować będą "lotne" punkty odżywiania. Po biegu zapraszamy na pyszny posiłek regeneracyjny!

Tegoroczne wydarzenie uzyskało Honorowy Partonat Marszałka Województwa Pomorskiego oraz partonat medialny radia Tczew. Partnerem biegów jest także Nadleśnictwo Starogard.

Osoby, które ukończą bieg otrzymają pamiątkowy dyplom i medal. Dla wszystkich uczestników planujemy przygotowanie pamiątkowych koszulek. Wpisowe będzie w całości przekazane Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, działającej na rzecz pomocy osobom wychodzącym z uzależnienia.

Prosimy o wpisanie w tytule przelewu: maraton lub półmaraton.

Ponadto wyjątkowo w tym roku pragniemy zaprosić chętnych do udziału w pierwszej odsłonie naszej nowej dziesiąciokilometrowej trasy "OLKA". Trasa częściowo pokrywa się z trasą półmaratońską, wiedzie przez las i jest w całości utwardzona.

Serdecznie zapraszamy,

dla Leśniczych zniżkę damy ;-)

Wyświetleń: 4345

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ