Półmaraton Hajnowski – Tam się nie jedzie... tam, żeby wystartować, się wraca.

„Wróć na puszczańskie ścieżki” – pod takim hasłem zapraszamy zawodników do Hajnówki. Już 18 maja, po rocznej przerwie, z radością powitamy Was na naszym dwudziestym pierwszym biegowym spotkaniu. Tych, którzy jeszcze nie biegli przez Białowieską Puszczę, chcemy zauroczyć jej klimatem i aurą sportowego spotkania, a tych, których mieliśmy już przyjemność gościć, ponownie zapraszamy - najpierw na trasę, a następnie „na salony” Puszczy Białowieskiej. Nie traktujcie tego wydarzenia wyłącznie jako kolejnego biegu. To niezwykłe spotkanie, piknik sportowy wielkiej biegowej rodziny - atmosfera niepowtarzalna i niepodrabialna, którą tworzycie Wy, nasi wspaniali goście. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, bo w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie.

Wracamy na „starą” trasę biegu ze startem z parkingu w centrum Białowieży. Wcześniej, w hajnowskim amfiteatrze, uroczyste otwarcie naszej imprezy, po czym, oczywiście przy dźwiękach naszej orkiestry, start honorowy i przejazd autobusami na miejsce startu ostrego. Wstępnie już uzgodniliśmy termin atestacji trasy, aby uzyskiwane przez Was wyniki były wiarygodne. Każdy zawodnik otrzyma imienny numer startowy, a po przekroczeniu linii mety pamiątkowy, drewniany, imienny medal. Jesteśmy przekonani, że pakiety startowe przygotowywane na Wasz przyjazd przypadną do gustu. Drewniane statuetki stanowią trofea dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i w kategorii open. Prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa. Po biegu każdy ma zapewniony obiad w pobliskiej
szkole oraz możliwość skorzystania z godzinnego pobytu w Parku Wodnym. Po dekoracji zwycięzców nastąpi losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Półmaratonu.

Kolejny punkt naszego spotkania to wspomniane wyżej „salony” Puszczy Białowieskiej tym razem w postaci Ośrodka Edukacji Leśnej Jagiellońskie. Cytując klasyka „będzie się działo”. Degustacja potraw kuchni regionalnej, w tym kiełbaski prosto z wędzarni czy pierogi od Pań z Koła Gospodyń Wiejskich to tylko nieliczne atrakcje kulinarne czekające na gości. Oczywiście Dj Adam oraz dzik na gorąco tradycyjne w naszym zestawie. I jeszcze coś, o czym nie napiszemy.
Szczegóły organizacyjne znajdziecie w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy. Zapisy ruszają już 19 lutego.
Dla zachęty tych, którzy są niezdecydowani, polecamy fragment wspomnień naszej koleżanki Ani z poprzedniej edycji Półmaratonu:

Jeśli chcesz zakochać się w półmaratonie, przyjedź do Hajnówki

XX Półmaraton Hajnowski - na długo we wspomnieniach...

Spełnianie marzeń, radość z dotarcia na metę, przełamywanie niemożliwego, trening wytrzymałości, sprawdzian hartu ducha, osiąganie wyników...

Można by wymienić jeszcze wiele innych powodów, dla których co roku przez dwadzieścia majowych sobót na skraju Puszczy Białowieskiej pojawiały się setki zapaleńców, by w słońcu, czy deszczu pokonywać dystans półmaratonu w tunelu leśnej zieleni. W czym tkwi tajemnica magicznego przyciągania biegaczy z różnych stron Polski, a nawet Europy właśnie do Hajnówki – małej miejscowości na skraju pradawnej puszczy?

Dziwisz się, dopóki nie spróbujesz rozwikłać sekretu i poczuć go na własnej skórze. Jeśli chcesz zakochać się w półmaratonie, przyjedź do Hajnówki. Zielony tunel drzew, zapach wilgotnej ziemi, miarowe kroki i oddechy innych współtowarzyszy ,,szalonego” biegu sprawiały wrażenie innej rzeczywistości, świata, w którym toczy się walka pomiędzy euforią, momentami zwątpieniem, a siłą charakteru. Uśmiechy i okrzyki wsparcia wolontariuszy - ,,Dasz
radę!!!” w takich momentach stawały się najpotrzebniejszą modlitwą, którą uparcie należało zakodować w swoim umyśle. Meta blisko, coraz bliżej. Fruniesz już do niej w amoku, jedynej, upragnionej. Dałeś radę, pokonałaś siebie!

Z medalem na piersiach, może jeszcze z zapasem sił, a może już całkiem w bezsilności śmiejesz się jak dziecko, śmieje się Twoja dusza. Oto sekret Hajnowskiego Półmaratonu. Niezwykła atmosfera, leśna sceneria, wspaniali ludzie. Uginające się pod ciężarem bogatej zawartości pakiety startowe, trzymająca w napięciu loteria fantowa, w której najbardziej upragnionymi nagrodami są rowery dla dwojga szczęśliwców wyłonionych spośród trzystu zawodników. Pomiędzy nagrodami głównymi pojawiają się inne, regionalne fanty, między innymi lokalne produkty z hajnowskiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, pyszne miody, sękacze i inne regionalne specjały. A na koniec nieoficjalna część zawodów – impreza integracyjna oraz tańce pod gołym niebem. Tutaj można bawić się na całego, zacieśniać sportowe znajomości, nawiązywać nowe.

Gratulujemy sportowej wytrwałości i odporności na stres, zaciętości i realizacji planów, pogody ducha i nieustającej chęci dawania szans kolejnym pokoleniom biegających ,,wariatów’’, którzy mają okazję co roku na wiosnę zakochać się wpółmaratonie. Dziękujemy!

Ania Giermaniuk

Do zobaczenia w Hajnówce - organizatorzy

Wyświetleń: 10452

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ