Wydarzenie na facebooku

UWAGA!

ZAPISY on-line zamknięte!

 1. Od 11 grudnia do 31 grudnia 2023r.: 250 zł (120 zł dla powracających), LIMIT PAKIETÓW: 60

2. Od 1 stycznia do 29 lutego 2024r.: 300 zł (170 zł dla powracających), LIMIT PAKIETÓW: 105

3. Od 1 marca do 21 kwietnia 2024r.: 350 zł (220 zł dla powracających).

UWAGA: Cena „dla powracających” jest dostępna jedynie dla uczestników Climate Classic 2023, którzy mają już oficjalną koszulkę Climate Classic i pojadą w niej w przyszłorocznym rajdzie. Uczestnicy, którzy w rajdzie jadą po raz pierwszy, lub koszulki Climate Classic nie mają, muszą kupić pełny pakiet z koszulką, w pełnej cenie.

Przypominamy, że udział w rajdzie możliwy jest jedynie w oficjalnej koszulce Climate Classic. Pamiętajcie, aby zapoznać się z regulaminem!

Jeśli chcielibyście zapisać się na inną godzinę niż te dostępne w otwartych slotach - napiszcie do nas email.

*********************************************************

Kilka słów o rajdach Climate Classic

Rajdy Climate Classic w Holandii, Belgii, Francji i we Włoszech z powodzeniem zjednoczyły kolarzy, aby zwrócić uwagę na negatywne konsekwencje ocieplenia klimatu. Przejechali oni setki kilometrów trasami, wzdłuż których będą przebiegały nowe linie brzegowe, jeśli zmiany klimatu będą postępowały w dotychczasowym tempie.

Polska już teraz doświadcza skutków zmian klimatycznych. Niestety świadomość tych zmian i konieczności działania jest ciągle niewystarczająca. Stąd pomysł grupy wolontariuszy aby Climate Classic zorganizować również w Polsce.

Pierwsza polska edycja Climate Classic odbyła się 28 maja 2023. Blisko 350 kolarzy i kolarek o zielonym sercu przejechało 100 lub 250 km po Żuławach Wiślanych. Właśnie ten, położony częściowo poniżej poziomu morza, zakątek kraju jest jednym z najbardziej zagrożonych przez podnoszący się poziom mórz.

Druga edycja rajdu Climate Classic Gdańsk odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, każdy uczestnik rajdu będzie musiał obliczyć swój własny ślad węglowy i złożyć zobowiązanie do jego redukcji.

Co nowego planujemy w 2024? Przede wszystkim chcemy sami sobie podnieść pro-środowiskową poprzeczkę! Położymy szczególny nacisk na to aby rajd generował jak najmniej odpadów – lepiej zaplanujemy posiłki i będziemy unikać jednorazowych opakowań, a powracającym uczestnikom rajdu umożliwimy start w zeszłorocznych koszulkach. Chcemy również zaplanować miasteczko rajdu tak, aby było ono atrakcyjne dla rodzin oczekujących na powrót uczestników.

Nie działamy dla zysku, dlatego ewentualną nadwyżkę pozyskanych środków przekażemy na wsparcie lokalnych projektów środowiskowych.

Peleton kolarski jest metaforą naszego wspólnego wysiłku. Tylko razem damy radę! CZAS JEST NASZYM JEDYNYM WYZWANIEM!

Wyświetleń: 6705

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ