II Bieg Jedności Kaszubów
UWAGA! Poszukujemy chętnych, którzy po zakończeniu biegu pokonają dodatkowo dystans półmaratoński z Władysławowa do Sławoszyna w kilkuosobowej, zwartej grupie (nie na czas) pod eskortą radiowozu policyjnego. Na miejscu w Sławoszynie grupa złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą doktora Floriana Ceynowę. PIERWSZE OSOBY CHĘTNE JUŻ SĄ!
Gospodarze Domu Kultury w Sławoszynie na miejscu zatroszczą się o biegaczy. Przewóz powrotny - zapewniony. Kontakt dla zainteresowanych: j.nowicki@wladyslawowo.pl lub tel. 58 674-54-41.

Organizatorzy przygotują bieg dla dzieci na 1238 m (rok wydania bulli papieża Grzegorza IX, w której pierwszy raz pojawiła się nazwa "Kaszuby"), dwa dystanse biegowe - 5 i 10 km oraz marsz nordic walking na 5 km.
Dodatkowo odbędzie się po biegu dla dzieci konkurs plastyczny z okazji Dnia Jedności Kaszubów "Rysujemy portret Floriana Ceynowy – budziciela Kaszubów". Natomiast dorosłym w oczekiwaniu na wręczenie pucharów i losowanie nagród czas umilać będzie kaszubski kabaret. Kaszubska młodzież przedstawi również zapomniane już zabawy i gry ruchowe z naszych podwórek.
Za dodatkowe 35 zł można też zamówić koszulkę techniczną w swoim rozmiarze z okolicznościowym nadrukiem. Osoby chcące otrzymać koszulkę, w formularzu zgłoszeniowym, oprócz rozmiaru koszulki muszą zaznaczyć/zakliknąć pole "Zamawiam okolicznościową koszulkę".
Trasa "dziesiątki": http://kalendarzbiegowy.pl/ii-bieg-jednosci-kaszubow-10-km/route
Trasa "piątek": http://kalendarzbiegowy.pl/ii-bieg-jednosci-kaszubow-5-km/route

Wyświetleń: 12036

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ