Lepszej okazji do aktywnego świętowania nadchodzących Walentynek nie można chyba było sobie wymarzyć. W Światowy Dzień Małżeństw (12 lutego) w Rewie mieliśmy okazję spędzić czas z tymi, których połączyła miłość do siebie i do wspólnej pasji – biegania.

Tego dnia wszystko dopisało – pogoda, uczestnicy i niezwykle radosna atmosfera. Niemal do samego startu biegu w biurze zawodów zapisywali się kolejni uczestnicy, co ostatecznie przerodziło się w niemal 70 par, które pojawiły się na linii startu. Wcześniej nie mogło zabraknąć wspólnej rozgrzewki, która prowadzona była przez trenera z Saturn Fitness Gdynia przed głównym wejściem do Hotelu Skipper, który udostępnił także pomieszczenie dla biura zawodów. Jak się okazało do czynienia mieliśmy z wieloma wyjątkowymi parami, złożonymi także z przyjaciół, rodziny czy ludzi o podobnych pasjach. Punktualnie o godzinie 12:00 na sygnał dźwiękowy, wydany przez wójta gminy Kosakowo Marcina Majka, zawodnicy ruszyli do biegu na 5 kilometrów. Ich zadaniem było nie tylko pokonanie wymagającej, lecz też niezwykle urokliwej trasy brzegiem Zatoki Puckiej, ale przede wszystkim wspieranie się podczas tego ogromnego wysiłku w pokonywaniu swoich barier.

Organizatorzy dla każdego zawodnika przygotowali specjalne medale w kształcie połówek serca, które na mecie wręczali wójt Marcin Majek oraz radna Katarzyna Milanowska, a które po złożeniu tworzyły wyjątkowy wzór nawiązujący do nadchodzących Walentynek. Motyw serca pojawił się także na statuetkach, które trafiły zwycięskich par.

Na podium w kategorii OPEN znaleźli się zajmujący:

 • 1 miejsce z czasem 22:22.41 zajęła drużyna NALUZIE, czyli Joanna i Jan Rutkowscy z Luzina
 • 2 miejsce z czasem 23:34.93 zajęły ZAKOCHANE WILCZKI w składzie Zuzanna Głombiowska I Tomasz Wilke z Gdyni
 • 3 miejsce z czasem 24:49.65 zajęły KEPASKI, czyli Ewa i Grzegorz Kepka z Wejherowa

Podczas dekoracji wyróżnione zostały także najlepsze pary reprezentujące gminę Kosakowo, i tak:

 • 1 miejsce z czasem 27:59.58 zajęli REJKUSIE, czyli Natalia i Mikołaj Rejkowscy z Dębogórza
 • 2 miejsce z czasem 28:30.29 zajęli KOWALE, czyli Iwona i Marcin Kowalscy z Mostów
 • 3 miejsce z czasem 28:44.81 zajęli LUZIK I ARBUZIK, czyli Marta Seweryn i Andrzej Śliwiński (tu zaznaczmy, że także reprezentanci lokalnego samorządu)

Pełne wyniki.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zabrakło dodatkowej nagrody. Ta związana była z obchodzonym obecnie jubileuszem 50-lecia gminy Kosakowo. Z tej okazji pięćdziesiąta para mogła liczyć na nagrodę specjalną w postaci pamiątkowego trofeum i karnetów na pływalnie. Szczęśliwcami okazali się laureaci ubiegłorocznej nagrody specjalnej dla pary z najdłuższym stażem małżeńskim, czyli Sabina i Leszek Chwalisz z Rumi, których pasja do sportu kwitnie razem z ich miłością do siebie, za co im najeżą się szczególne gratulacje!

 

Gratulacje przesyłamy do wszystkich uczestników naszego V Walentynkowego Biegu Parami, którym życzymy aby rozwijali swoje wspólne pasje przez kolejne piękne lata, w których ponownie będziemy spotykać się w Rewie na tym wyjątkowym wydarzeniu.

Dziękujemy także naszym partnerom, na których kolejny raz mogliśmy liczyć, za ich wsparcie i pomoc w organizacji sportowego święta zakochanych. A wsparli nas:

 • Saturn Fitness Gdynia
 • Fit Cake Pogórze
 • Aloha Rewa Szkoła Kitesurfingu
 • Salon Urody Dream Look
 • Hotel Skipper Rewa
 • „Szkoła na Cyplu”

Szczęśliwych Walentynek i do zobaczenia za rok!

Wyświeleń: 733

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ