Plakat Ultra Stilo
Ultra Stilo - złam 100-kę na majówkę - to 24-godzinna impreza dla miłośników nordic walking oraz biegów. Nazwa oczywiście wzięła się od miejsca startu, latarni Stilo, która znajduje się w turystycznej gminie Choczewo. Nie ma tu określonego dystansu, jaki należy pokonać, uczestnicy mają 24 godziny i dwie pętle: 18 km dłuższa na dzień oraz 5 km krótsza (oświetlona na odcinku 2 km) na noc.
 
Start odbędzie się dość wcześnie, gdy jest jeszcze ciemno o 4:30, wszystko po to, by startujący mogli przywitać wschód słońca na plaży. Jaki więc trzeba pokonać dystans? Wystarczy jedna 18 km pęta, ale taki osób jest najmniej. W 2022 roku w imprezie wystartowało 286 osób, z czego 44 osoby pokonały 100 km!
 
Dla komfortu zawodników na większej pętli zlokalizowane będą dwa punkty odżywcze, usytuowane w taki sposób, że co 6 km uczestnicy będą mogli z nich skorzystać (jeden mijają w obydwie strony). Uczestnicy mogą zrobić 2-3 pętlę, udać się na odpoczynek i wznowić rywalizację o pokonanie jak największej ilości km.
 
Pierwsza 3-ka z Ultra Stilo II:
Józefaciuk Marcin - Łódź - bieg - 170 km 21:57:05
Bartkowiak Michał - Września - bieg - 159 km 21:57:05
Elżbieta Wojciechowska - Pakość - Nordic Walking - 159 km 23:20:35
 
Wszystkich ultrasów będzie można śledzić na bieżąco, ponieważ otrzymają oni trackery GPS. Natomiast w pakiecie uczestnicy otrzymają między innymi okolicznościowe koszulki oraz krem od firmy Aquayo
Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: bieg oraz marsz nordic walking z podziałem na kobiety, oraz mężczyzn. Oczywiście nie zabraknie profesjonalnych sędziów nw, tak by rywalizacja była uczciwa. Dla poszczególnych zwycięzców przygotowane są nagrody o wartości 2.000 zł każda, a łączna pula nagród to 18.000 zł. Dodatkową nagrodą będzie lot balonem pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych.
 
 
Sylwia Garska-Chmarycz finalistka MasterChef-a przygotuje śniadanie dla uczestników Ultra Stilo, które dostępne będzie od rana 2 maja. Dodatkową atrakcją będzie loteria fantowa, z której całkowity przychód trafi na cel charytatywny. Loteria odbędzie się zaraz po dekoracji. To nie wszystkie atrakcje, będzie ich zdecydowanie więcej. Dlatego zapraszamy już dziś do rejestracji i udziału w imprezie. Obowiązuje limit miejsc. Kto pierwszy ten lepszy.
Więcej informacji na temat Ultra Stilo.
Wyświeleń: 547

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ