Miniona sobota w Kobylnicy stała pod znakiem wyjątkowej biegowej zabawy, czyli Pucharu Kobylnicy. Wydarzenie rozpoczęło się od startu najmłodszych sportowców, którzy w Biegu Majtka do pokonania mieli 100 metrów w asyście swoich rodziców. Następnie sukcesywnie wzrastały kolejne marynarskie stopnie biegów, wraz z wiekiem ich uczestników oraz dystansem, który ci mieli do pokonania. Łącznie odbyło się ponad 20 startów, w których udział wzięło kilkuset młodych zawodników.

Ideą Pucharu Kobylnicy była przede wszystkim promocja sportu wśród młodych mieszkańców gminy oraz regionu. Dlatego też zadbano o odpowiednie przygotowanie do każdego z biegów, czyli rozgrzewkę. Tą prowadziła mistrzyni ultra maratonów Małgorzata Pazda-Pozorska, która dla dzieci jest wzorem do naśladowania.

Nie mogło jednak zabraknąć także świetnej zabawy. Jej podsumowaniem był bieg kolorów, czyli honorowe kółko po trasie, po którym wszyscy uczestnicy otrzymali woreczki z kolorowymi proszkami, które na znak prowadzącego rozsypali nad głowami tworząc niezwykłe, radosne widowisko pełne różnych barw. Te pozostały z nimi aż do zakończenia biegów, czyli także podczas dekoracji.

Podczas niej wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy Marta Prezlata oraz mistrzyni Małgorzata Pazda-Pozorska czynili honory wręczając puchary dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz wśród mieszkańców gminy Kobylnica.

Ogromne podziękowania należą się strażakom z OSP Sycewice, którzy nie tylko zapewnili dodatkową atrakcję dla uczestników zawodów w postaci prezentacji sprzętu, ale także rozstawili specjalną kurtynę wodną dla ochłody. Strażacy także wspólnie z Strażą Gminną (dla których także ogromne podziękowania!!) pomogli zabezpieczyć teren imprezy.

Podziękowania kierujemy także do ratowników medycznych, którzy jak zawsze dbali o zdrowie naszych sportowców.

Pozostaje nam życzyć wszystkim jeszcze wielu sportowych emocji i do zobaczenia za rok na kolejnej odsłonie Pucharu Kobylnicy!

  • Wyniki z imprezy link.
  • Fotorelacja link.

Organizatorzy wydarzenia:

  • Gmina Kobylnica
  • Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy
  • The North Event

Wóz strażacki OSP SYCEWICE gm. Kobylnica

Konrad Walczak wraz z mamą Alicją Walczak w Kobylnicy na Pucharz Kobylnicy

start biegu dzieci Puchar Kobylnicy

Bieg Kolorów Gmina Kobylnica Puchar

Dekoracka Pucharu Kobylnica, wójt Leszek Kuliński

 

  • Wyniki z imprezy link.
  • Fotorelacja link.

 

Wyświeleń: 190

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ