MotoRock Kopalino 2023Przez trzy dni, od piątku 16 do niedzieli 18 czerwca, w Kopalinie można było oglądać około setki różnego rodzaju zabytkowych pojazdów – w większości traktorów, którym głównie poświęcona została impreza. Te przyjechały do Kopalina z całej Polski.

Organizatorami festiwalu była Gmina Choczewo oraz Powiat Wejherowski, a sponsorem strategicznym PKN Orlen. Najbardziej oczekiwanym zlotowiczem był Wiesław Kominiak, który na swoim Dziku 21 przejechał z Nakła nad Notecią na Gubałówkę i stamtąd do Kopalina. Aby dotrzeć na czas wyjechał 7 czerwca i przejechał 1440 kilometrów (z maksymalną prędkością 15km/h).

Wśród uczestników pojawili się przedstawiciele wielu klubów motoryzacyjnych, grup i po prostu miłośników wyjątkowych pojazdów.

Organizatorzy festiwalu przygotowali bogaty program, który rozpoczął się od piątkowych koncertów rockowych. Na MotoRockowej scenie wystąpił zespół Wehikuł Czasu i gwiazda wieczoru Łydka Grubasa, które pod scenę przyciągnęły setki osób.

Sobota stała pod znakiem wydarzeń związanych z traktorami. Tego dnia odbyły się przede wszystkim wyścigi traktorów na specjalnie przygotowanym torze. Te ścigały się w kilku kategoriach, w zależności od mocy pojazdów.

Wyniki zmagań traktorów dostępne są na stronie internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/event/8417/results.html

Tradycyjnym już punktem wydarzenia była parada traktorów nad morze w Lubiatowie, gdzie dzięki uprzejmości Urzędu Morskiego w Gdyni udało się wjechać na samą plażę. Tam na uczestników czekali już turyści i ekipa telewizyjna. Była to okazja zapoznać się z niezwykłymi sprzętami i jego właścicielami, a także zjeść grochówkę przygotowaną przez Militarnych Gniewino.

Militarnych spotkać można było także na placu w Kopalinie, gdzie prezentowali swoje sprzęty oraz wozili uczestników pojazdami (KrAZ i ATS).

Zwieńczeniem soboty były występy gwiazd – zespołu Mitra oraz Blenders, którzy przy udziale traktorzystów wykonali legendarny czarny „Ciągnik”.

Niedziela była już dniem rodzinnym, a więc skupionym na atrakcjach dla dzieci. Dla nich przygotowano zawody na traktorach o napędzie nożnym, a także darmowe dmuchańce (ufundowane przez Polskie Elektrownie Jądrowe S.A.), czy też pokaz iluzjonisty Tomasza Jusza.

Tego dnia odbył się także Rajd Bosmana, a więc poszukiwania ukrytych skarbów i stroju bosmana (ufundowanego przez Militarnych Gniewino) na specjalnie przygotowanym torze.

Przed godziną 15:00 odbyło się uroczyste podsumowanie wydarzenia i zakończenie VIII Festiwalu Moto Rock, który, co wielokrotnie powtarzano, zagości w Kopalinie ponownie za rok.

Za gościnę i współpracę dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom, partnerom i partnerom medialnym wydarzenia.

Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym jest to przede wszystkim spotkanie przyjaciół i osób o wspólnej miłości – do motoryzacji i do rocka!

Wyświeleń: 154

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ