Włądysłąwowo-triathlon-2023Za nami druga edycja tegorocznego cyklu StoneMan Triathlon. Tym razem organizatorzy zaprosili zawodników z całego kraju do jedynych w tym roku zawodów nad otwartym morzem.

Gwiazda Morza StoneMan Triathlon Władysławowo 2023 od samego początku do końca był niezwykłym wyzwaniem zarówno dla zawodników, ale też organizatorów. Do samego dnia startu nie było wiadomo, czy zawody będą mogły odbyć się w zakładanej formie, a to przez temperaturę wody, która na kilka dni przed zawodami miała nawet poniże 10 stopni Celsjusza. Ostatecznie w niedzielę rano termometry pokazały ponad 16 stopni, a to pozwoliło w pełni bezpiecznie zorganizować najbardziej wyjątkowe zawody triathlonowe roku. Od tego czasu już wszystko dopisywało – ciepłe i spokojne morze, piękna (choć wymagająca) pogoda, świetna organizacja, a przede wszystkim wspaniali zawodnicy, którzy walczyli o miano człowieka z kamienia.

Podobnie jak w poprzedniej edycji w Pucku przygotowano dwa główne dystanse oraz trzeci dla początkujących miłośników triathlonu:

  • Mega – 1,5 km pływania, 34,6 km jazdy na rowerze i 10 km biegu
  • Sprint – 750 m pływania, 19,4 km jazdy na rowerze I 5km biegu
  • Mini – 200 m pływania, 11,8 km jazdy na rowerze I 2,5 km biegu

Trasa nie należała do najłatwiejszych – zawodnicy musieli zarówno zmierzyć się z morskimi falami (chociaż morze było nadzwyczaj spokojne), trudami biegu po plaży, nie najłatwiejszej trasy rowerowej i wyjątkowej trasie biegowej. Pomimo tego wielu StoneManów mogło poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami i czasami.

Pełne wyniki zawodów znaleźć można na stornie internetowej.

Dodatkową atrakcją, przede wszystkim dla licznie zgromadzonych turystów, były biegi dla dzieci – Aquathlon i Kids Run. Z darmowej atrakcji skorzystało ponad sto dzieci, dla których przygotowano pamiątkowe medale oraz nagrody. Te losowane były także wśród uczestników podczas dekoracji.

 

Wszystko to sprawiło, że Gwiazda Morza StoneMan Triathlon Władysławowo 2023 przeszedł do historii jako niezwykle udana impreza, pełna niezwykłych wrażeń i sportowych emocji. Te powrócą już niedługo. Przed nami kolejna odsłona naszych zawodów, do której już zapraszamy:

16 lipca 2023r. – Luk-Connect Triathlon Szemud 2023

Do zobaczenia!!

Wyświeleń: 292

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ