jak dojadęMiejscem rozgrywanych Mistrzostw Europy w Nordic Walking w dniach 8-9 lipca br. będzie teren Wojskowej Akademii Technicznej im. Janusza Dąbrowskiego w Warszawie. Kompleks uczelni, która kształci studentów od 1951 znajduje się niedaleko Kampinoskiego Parku Narodowego, czy też lotniska Warszawa – Bemowo. Cywilno – wojskowa uczelnia techniczna, to uczelnia, która kształci podchorążych i studentów, służy nauce, gospodarce, jak i też społeczeństwu. Uczelnia WAT to kompleks wielu budynków w których znajdują się poszczególne wydziały uczelni. To także akademiki, biblioteka, boiska, czy też strzelnice.

Jak dojechać do miejsca zawodów:

Wojskowa Akademia Techniczna im. Janusza Dąbrowskiego znajduje się po lewobrzeżnej stronie Warszawy w dzielnicy Bemowo. Dzielnica Bemowo to jedna z osiemnastu dzielnic wchodzących w skład miasta stołecznego Warszawa. Miejsce rozgrywania Mistrzostw Europy w Nordic Walking to teren Wojskowej Uczelni Technicznej. Aby dotrzeć do stadionu wojskowej uczelni musimy kierować się i dojechać do ulicy Kartezjusza (kierunek Bemowo/Fort Radiowo).

Studium Wychowania Fizycznego WAT
Kartezjusza 1, 01-480 Warszawa - https://goo.gl/maps/N1hYjSiN2befbzDe6

Samochód - obiekt jest położony 1 km od drogi ekspresowej S-8 i drogi E-67. Do miejsca zawodów dojedziemy skręcając w ulicę Lazurową i kierując się na Fort Radiowo.  Na skrzyżowaniu z ulicą Kocjana należy skręcić w lewo, a następnie w drugą ulicę w prawo (ulica Kartezjusza). Budynki uczelni będą widoczne po prawej i lewej stronie, a sam stadion znajduje się po lewej stronie ulicy. Miejsca parkingowe będą dostępne w pobliżu miejsca zawodów.

Pociąg – pociągiem dojedziemy do Warszawy z każdej strony naszego kraju. W zależności od kierunku przyjazdu najlepiej jest wysiąść na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Centralna. Dobrym rozwiązaniem jest także wysiąść na stacji Warszawa Gdańska. Z tych trzech stacji zawsze musimy kierować się w kierunku dzielnicy Bemowo (Ratusz Bemowo). Wszystkie wymienione stacje znajdują się po lewej stronie Wisły. Z każdego dworca dalej możemy dojechać do miejsca zawodów komunikacją miejską.

Komunikacja miejska – W Warszawie komunikacją zajmuje się Zakład Transportu Miejskiego, który obsługuje linie tramwajowe, autobusowe, metro i Szybką Komunikację Miejską (pociąg). Do miejsca rozgrywania Mistrzostw Europy można dojechać autobusem lub tramwajem. Linie 149, 167 to zwykłe linie autobusowe, którymi dojedziemy bardzo blisko miejsca zawodów. Jeśli zdecydujemy się dojechać tramwajem, to dojedziemy tylko krótką linią nr 70. I tak: linią autobusową 149 dojedziemy z Metra Bemowo (przystanek początkowy) do przystanku „Kartezjusza 02”. Linią 167 dojedziemy do przystanku „WAT 02”. Dla zawodników, którzy dojadą do Warszawy pociągiem proponujemy wysiąść na stacji Warszawa Zachodnia i skorzystać z autobusu 167 lub 523. W przypadku skorzystania z linii nr 167 można wsiąść na przystanku „Rondo Zesłańców Syberyjskich 06” (okolice Dworca Zachodniego) i dojechać bez przesiadek do przystanku „WAT 02”. Przejazd linią 167 przy tym rozwiązaniu zajmie do 30 minut. Kolejnym rozwiązaniem jest także dojazd linią 523, którą możemy dojechać np. z Dworca Zachodniego (Przystanek Dworzec Zachodni 02) do Starego Bemowa (pętla), a następnie przejść (około 10 minut) w kierunku miejsca zawodów. Tramwajem linii 70 dojedziemy jedynie z pętli „Koło” do przystanku „Kocjana 06” lub „WAT 04”.

W Warszawie kursują dwie linie Metra, które łączą dzielnice: Bielany z Ursynowem (linia M 1) i Bemowo z Targówkiem (linia M2).  Linie metra pozwalają w bardzo szybkim czasie przemieszczać się na terenie miasta. Stacja Bemowo (linia M2) jest ostatnią stacją, która pozwala dotrzeć jak najbliżej do miejsca zawodów. Z tej stacji możemy przesiąść się na autobus czy tramwaj. Dojazd ze stacji Metro Bemowo do stadionu WAT zajmie do 15 minut.

Na Stacji Metro Świętokrzyska, gdzie można swobodnie się przesiąść w wybranym kierunku. Metro kursuje od godz. 5.00 do 1.00 w nocy. W weekend ZTM dodatkowo uruchamia kursowanie metra w nocy. Na terenie Warszawy w nocy kursują także autobusy nocne, które oznaczone są przed numerem literą „N”.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostępny pod adresem https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/

Bilety/opłaty

Bilety jednorazowe i długookresowe możemy zakupić w nowych tramwajach, w większości autobusów, czy też w biletomatach. Bilety można także zakupić poprzez aplikację. Zakupiony bilet do 75 minut jest biletem czasowym i pozwala korzystać do czasy ważności biletu z dostępnej komunikacji (tramwaje, autobusy, metro, SKM). Jeśli skasujemy bilet w kasowniku i korzystamy z przesiadki, to nie musimy go ponownie kasować. Czas ważności biletu będzie oznaczony na bilecie. W przypadku metra, aby wejść na peron należy w odpowiedni sposób włożyć zakupiony bilet przed bramką i poczekać na otwarcie. W przypadku problemów można zjechać z ważnym biletem windą. Należy pamiętać, że bilety kasuje się przed wejściem na stacje metra. Wchodząc na teren danej stacji metra należy mieć już ważny bilet.

W Warszawie znajdują się dwie strefy biletowe. Dojazd do miejsca zawodów z centrum miasta czy dworca kolejowego mieści się w strefie I. Strefa II to strefa, która obejmuje przyległe gminy do samej Warszawy. Cena biletu normalnego w I strefie do 75 minut wynosi 4,40 zł. Bilet dobowy – normalny kosztuje 15 zł., a bilet normalny trzydniowy 36 zł. W przypadku wątpliwości co do czasu przejazdu warto spojrzeć na rozkład jazdy umieszczony na przystanku i odczytać średni czas przejazdu do przystanku docelowego.

Rower/motorower/ hulajnoga – jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać rowerem lub np. hulajnogą na zawody, to jako organizator znajdziemy (zapewnimy) miejsce, aby można byłoby bez obaw pozostawić taki środek lokomocji i uczestniczyć w Mistrzostwach Europy.

Do zobaczenia już za tydzień.

W przypadku wątpliwości, czy też pytań będziemy służyć pomocą na miejscu.

Ze sportowym pozdrowieniem - Organizatorzy

Wyświeleń: 308

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ