XIII Maraton Brzegiem Morza 2023 start26 sierpnia w malowniczej miejscowości Jastarnia odbyła się wyjątkowa impreza sportowa, nosząca nazwę XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza oraz VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza. Wspaniałe wydarzenie przyciągnęło do udziału ponad 150 aktywnych uczestników, gotowych zmierzyć się z wyzwaniami obydwu tych ekscytujących dystansów.

Przebieg imprezy był pełen kontrastów, co z pewnością uczyniło ją jeszcze bardziej niezapomnianą. Początek dnia obdarzył wszystkich uczestników i kibiców piękną słoneczną pogodą, która sprawiła, że plaża była pełna turystów i kibiców, tworzących unikalną atmosferę wspierającą biegaczy.

Jednak los miał w zanadrzu pewne niespodzianki. W trakcie trwania imprezy nagle pojawiła się chmura, a pogoda niespodziewanie się zmieniła. Niebo zasnuło się szarymi chmurami, a deszcz zaczął padać. To nagłe pogorszenie warunków atmosferycznych doprowadziło do przemiany plaży z tłumami turystów w pustą przestrzeń.

Mimo tych kaprysów pogody, impreza pozostanie zapewne w pamięci zarówno uczestników, jak i widzów, jako wyjątkowe wydarzenie sportowe, które dostarczyło nie tylko emocji związanych z biegiem, ale także przygód związanych z niespodziewaną zmianą warunków atmosferycznych.

Zwycięzcy na poszczególnych dystansach:

  • 21 km Beata Zaręba - Pruszków 01:57:49
  • 21 km Rafał Siekierski - Bełchatów - Fundacja Biegamy Polesie 01:40:10
  • 42 km Dagmara Juciuk - Zalasewo 04:19:30
  • 42 km Adrian Przybyła - Iława - Run GOKU Team 03:19:57

Sprawdź również:

Wyświeleń: 411

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ