W Gdyni powraca pasja do biegania! W nadchodzącym sezonie 2024 zapowiada się bogatszy w wydarzenia biegowe harmonogram niż w obecnym roku. Na czele powrotu znajdują się Bieg Urodzinowy, który powróci 11 lutego oraz Półmaraton Gdynia 18 maja.

Biegi wracają do Gdyni 2024

ONE Terminal Run Hutchison Ports
 
Co więc dokładnie przygotowano dla nas w Gdyni w nowym sezonie?

Gdyńskie Centrum Sportu ogłosiło daty trzech ekscytujących biegów na dystansie 10 km:

  • Bieg Urodzinowy Gdyni - 11 lutego 2024 r.,
  • Nocny Bieg Świętojański - 21 czerwca 2024 r.
  • Bieg Niepodległości - 11 listopada 2024 r.

Dodatkowo, 23 czerwca odbędzie się już po raz czwarty impreza biegowa po terminalu kontenerowym: ONE Terminal Run Hutchison Ports. To niezwykłe wydarzenie, będące pionierem na skalę światową, gdzie uczestnicy pokonują trasę między morskimi kontenerami, mając do wyboru dwa dystanse: 5 km oraz 1 milę morską.

Od 2024 roku do Gdyni przeniesiony został Festiwal Biegowy Ultra Way. Tradycyjnie w nadchodzącym roku odbędą się dwie edycje zimowa już 13 stycznia oraz letnia w niach 28-29 czerwca. W zimowej edycji do wyboru są cztery dystanse od 10 do 76 km, natomiast w czerwcu biegacze zmierzą się na pięciu różnych dystansach od 14 do 160 km.

Gdynia Półmaraton 2024 otwiera rejestrację od 2 stycznia na stronie SlotMarket.pl. Pierwsze 30 dni rejestracji to okres, w którym zapisani uczestnicy czerpią korzyści, obejmujące niższą opłatę startową oraz elastyczność w przypadku ewentualnej rezygnacji. Pakiet Flex30 umożliwia pełny zwrot opłaty nawet do 45 dni przed biegiem, daje możliwość zmiany udziału na kolejną edycję nawet 7 dni przed startem oraz umożliwia przekazanie pakietu innemu uczestnikowi za niewielką opłatą. Wydarzenie planowane na wieczór 18 maja 2024 roku wprowadza innowację w postaci biegu na 5 km i oferuje uczestnikom przyjazną politykę cenową. Osoby, które zarejestrowały się wcześniej, zwłaszcza te, które figurowały na liście startowej w 2020 roku, a impreza została odwołana z powodu przyczyn sanitarnych, otrzymają dodatkowe korzyści.

Imprezy w naszym kalendarzu:

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez biegowych w Gdyni!

Wyświeleń: 2132

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ