Na liście startowej jest już prawie 120 osób, co oznacza że za chwilę zostanie przekroczona granica zeszłorocznej frekwencji. Pozostało zatem tylko kilka dni, by zdecydować się na marsz po przepięknej Rewie i poważnie rozważyć kąpiel w mroźnym Bałtyku! Do Rewy szczególnie blisko mają mieszkańcy Trójmiasta – Rewa leży zaledwie 8 km od Gdyni.

 

 

Rewska plaża jest o tyle wyjątkowym miejscem, że tam, w obrębie zatoki Gdańskiej zaczyna się Zatoka Pucka, której granicę wyznacza wysunięty w wodę cypelek. Gdy spojrzymy głębiej, fale zderzając się o siebie, tworzą tam wyraźną linię oddzielającą dwa zbiorniki i powodują nasypywanie się piasku pod wodą, dzięki czemu czasem możliwe jest przejście tym pasem na Półwysep Helski.

 

Co ważne, nie trzeba być morsem, by wziąć udział w imprezie – można tylko się przejść lub przebiec po trasie 8 lub 4 kilometrów.

 

Kąpiele w mroźnym Bałtyku odbędą się przed startem rajdu, poprzedzone oczywiście odpowiednią rozgrzewką. Kąpiący się mają mnóstwo energii, a chłód napędza ich do działania, ale kibice też mają sporo uciechy, gdy przyglądają się beztroskim uczestnikom wskakującym do wody – ciekawe przebrania i duża dawka dobrego humoru to ich atrybuty.

W Nordic Morsing przede wszystkim chodzi o klimat, integrację, wspólne aktywne spędzanie czasu i rozmowy przy ciepłym posiłku. Do tego dochodzą piękne widoki i niesamowita atmosfera zimowej plaży i zamarzniętego brzegu. Wszystko zaczęło siedem lat temu od wyjścia kilku znajomych o gorącej krwi, którzy chcieli zakosztować pływania z krami i do tego pójść z kijami. Nagle zrobiło się 120 osób i duża, fajna impreza.

 

 

Zapraszamy serdecznie – będzie możliwość wypożyczenia kijów!

Wyświeleń: 1426

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ