Ruszyły zapisy na  IV Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” Władysławowo - Puck’ 2018. Wszystkich biegaczy zapraszamy do udziału w świetnej zabawie sportowej.

 

Organizatorem biegu jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku przy współpracy z: Urzędem Miejskim w Pucku, Urzędem Miejskim we Władysławowie, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Ziemi Puckiej, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Gminy w Pucku, Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

 

 

 

Impreza przyciąga rzeszę biegaczy oraz widzów z całej Polski. Wydarzenie ma nie tylko charakter sportowy mający na celu popularyzację i upowszechnianie biegania czy promowanie zdrowego stylu życia ale również ma charakter historyczny – biegniemy dla uczczenia pamięci 98 rocznicy Zaślubin Polski Z Morzem, której właśnie to w Pucku dokonał Generał Józef Haller w 1920 roku, poprzez wrzucenie pierścienia do Zatoki. Ten symbol akcentujemy kąpielą morsów, którzy z samego rana przy słupku zaślubinowym tłumnie zażywają orzeźwiającej kąpieli w wodach Zatoki Puckiej.

 „OD HALLERA DO HALLERA” ponieważ biegniemy spod pomnika Gen. Hallera we Władysławowie aby dotrzeć do pomnika Gen. Hallera w Pucku. Dystans biegu jaki mają do pokonania uczestnicy to 12 km.

 

  Rok temu bieg cieszył się dużą frekwencją. Organizatorzy mają nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz w szybkim czasie limit zostanie osiągnięty.

 
Nie zwlekaj, zapisz się juz teraz!!!


>>>ZAPISY<<<

 

 

 

 

 

 

Wyświeleń: 1791

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ