Uprawiać sport może każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ważne, by dyscyplina była indywidualnie dobrana do możliwości i gustu sportowca.

Dla miłośników ruchu, już po raz czwarty, organizowany jest cykl Grand Prix Trójmiasta: rewelacyjny mariaż biegów przełajowych i nordic walking.

 

Co jeszcze wyróżnia Grand Prix Trójmiasta? Przede wszystkim fakt, że jest to cykl organizowany w okresie zimowym, podczas którego nie dzieje się za wiele, ponieważ panuje przekonanie, że jak jest zimno, to się nie biega. Nic bardziej mylnego! Wystarczy spojrzeć na wyniki z lat ubiegłych, które pokazują, że na każdej z imprez, niekiedy w śniegu, startowało po ok. 400 uczestników.

 

Grand Prix Trójmiasta łączy trzy miasta, dwie dyscypliny i pozytywnie zakręconych ludzi, dzięki czemu biorą w nim udział nie tylko zawzięci sportowcy, ale nawet trzypokoleniowe rodziny, dla których zdrowy styl życia jest codziennością.

 

Wyzwaniem Grand Prix Trójmiasta są trzy ośmiokilometrowe trasy: w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, na których starty odbywają się kolejno w grudniu, styczniu i lutym.

W ubiegłym roku, towarzyszyła nam wyjątkowo śnieżna aura, a trasy biegowe spowite były białym puchem, jaka będzie zima 2018/19? Czas pokaże, ale niezależnie od wszystkiego, spotykamy się na Grand Prix Trójmiasta!

 

"Pierwszy bieg z cyklu rozegramy w grudniu w Gdańsku, a dokładniej na Wyspie Sobieszewskiej, będzie to bieg mikołajkowy. Drugi start w styczniu z okazji karnawału, odbędzie się po raz pierwszy w nowej lokalizacji na sopockich plażach. Dopełnieniem cyklu będzie bieg walentynkowy rozegrany w Gdyni w okolicach naszej firmy. Mamy nadzieję dotrzeć z naszą ofertą sportową do wielu mieszkańców Trójmiasta i okolic, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. Zapraszamy wytrawnych sportowców jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną."- mówi jeden z organizatorów Grand Prix Trójmiasta – Piotr Kowalewski z The North Event.

 

Każdy uczestnik na pewno będzie mógł się spodziewać nietypowego pamiątkowego medalu, który stworzy wyjątkową układankę, dwa lata temu można było stworzyć działający zegar, rok temu świecącą latarnię, a tym razem… niedługo się dowiecie!

Przygotowano też liczne kategorie wiekowe, rozbite co 10 lat, dzięki czemu jest szansa na zdobycie pucharu za rywalizację ze swoimi rówieśnikami!
Po trzech startach planowane jest również podsumowanie z wręczeniem nagród za klasyfikację generalną, będącą podsumowaniem całego cyklu.

 

ZAPISY

 

Wzorem lat ubiegłych patronat honorowy nad imprezą objęli: Polski Komitet Olimpijski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydenci Miast Gdańska, Gdyni i Sopotu.

 

Terminy i miejsca startów:
15.12.18 – Gdańsk (bieg mikołajkowy), Wyspa Sobieszewska, parking na końcu ul. Falowej
19.01.19 – Sopot (bieg karnawałowy), plaża
16.02.19 – Gdynia (bieg walentynkowy), ul. Olimpijska 2

Program minutowy na każdej z imprez:
09:00 – otwarcie biura zawodów
10:30 – zamknięcie biura zawodów
10:45 – wspólna rozgrzewka
11:00 – start biegu przełajowego 8km
11:10 – start nordic walking 8 km
13:00 – dekoracja i zakończenie

 

Wyświeleń: 1563

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ