Na koniec marca w Gdyni szykuje się duże, dwudniowe wydarzenie sportowe. Biegacze i kijkarze spotkają się bowiem na Witominie, by wystartować w kolejnej edycji kultowego festiwalu. Tym razem do szerokiego spektrum dystansów dodano ultramaraton, nie zabraknie też widowiskowego Biegu Drwala i debiutującego w tym roku wyścigu z psami.

Przez dwa dni, tj. 30 i 31 marca około 1000 sportowców spróbuje swoich sił w 12 różnych konkurencjach podczas Festiwalu. Zaczniemy z przytupem, ponieważ pierwszego dnia już 5:45 na trasę wyruszą biegacze dystansu 63 km. Następnie maratończycy w biegu i nordic walking i półmaratończycy w obu dyscyplinach. Drugi dzień to sporo zabawy połączonej z rywalizacją. Pierwsi w lesie pojawią się miłośnicy czworonogów, którzy powalczą na ZOO KARINA Dog Race, potem odbędą się starty na 10 i 5 km, następnie Bieg Drwala, czyli bieg z przymrużeniem oka, w którym, by wystartować, trzeba mieć brodę, a najszybsi otrzymują certyfikat najszybszej kobiety z brodą i najszybszego brodacza, a także złotą siekierę. Potem w planie jest jeszcze drugi start z psami, tym razem rekreacyjny. Przy biegach z psami, psy stawiane są na pierwszym miejscu i one wraz z właścicielem dostają swoje medale, bandamki, smycze i inne akcesoria.

Każdy start wiąże się oczywiście z pakietem startowym, w którym oprócz standardowego numeru z chipem znajdą się dodatkowe fanty. Najbardziej rozbudowany pakiet otrzymają ultramaratończycy, którzy znajdą w nim wieszak na medale, chustę kominową, kubek, baton energetyczny i bon na posiłek regeneracyjny serwowany dla wszystkich biegaczy standardowo już w wersji mięsnej i wegańskiej. Każdy uczestnik może także dokupić oddychającą koszulkę z leśnym motywem.

 

Przy tej imprezie stawiamy na kontakt z naturą, dlatego też wymyśliliśmy trasę, która w całości poprowadzona jest po terenach leśnych – to ciekawsze rozwiązanie i zdrowsze dla naszych stawów, daje też możliwość podkręcenia poziomu trudności trasy i wyznaczenia jej tak, by prowadziła przez wzniesienia, których w gdyńskich lasach jest przecież pełno. Ten „zielony” charakter biegu podkreślamy również na medalu, który w tym roku przedstawia naszego polskiego, leśnego rysia! Co ważne, medal się podoba i już sam projekt wywołał lawinę pozytywnych komentarzy– mówi Adrian Sosnowski z The North Event.

 

Szykuje się duże i ciekawe wydarzenie, pozostaje więc trzymać kciuki, że końcówka marca będzie słoneczna. Zapisy są otwarte do czwartku przed Festiwalem Leśnym, warto więc zapoznać się z tematem i rozważyć udział w jednej z najważniejszych imprez w Trójmieście.

Festiwal Leśny, 30/31.03.19, plac przy wejściu do lasu na skrzyżowaniu ulic II Morskiego Pułku Strzelców i Wielkokackiej.

 

Zapisy na Festiwal: TUTAJ

Zapisy na Bieg Drwala: TUTAJ

Zapisy na ZOO KARINA Dog Race: TUTAJ

Więcej informacji: http://lesnybieg.pl

 

Wyświeleń: 1342

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ