Festiwal Leśny to impreza dwudniowa, która miała miejsce 30 i 31 marca 2019 roku w Gdyni. Start był w dzielnicy Witomino, a trasa prowadziła w całości przez gdyńskie lasy, które wbrew pozorom nie obfitują w płaskie ścieżki. Festiwal Leśny jest zatem nadmorskim górskim festiwalem biegowo-nordicowym.

Pierwszego dnia odbyły się starty dłuższych dystansów, tj. 63 km bieg, 42 km bieg i nw i 21 km bieg i nw. Po raz pierwszy na Festiwalu pojawił się ultramaraton, na którym pozytywnym zaskoczeniem dla zawodników było przygotowanie trasy, gęste oznaczenie i mnogość punktów odżywczych - 5 na pętli 21 km, czyli 15 punktów na 63 km, co wynika ze specjalizacji organizatorów w przygotowaniu trochę krótszych dystansów i z prostego przeniesienia schematów.
 

Dodatkowo w najwyższym wariancie pakietu startowego znalazł się, oprócz numeru, medalu i posiłku, baton energetyczny, chusta, kubek i stalowy wieszak na medale z nazwą imprezy. Uczestnicy najliczniej stawili się na dystansie 21 km, niemniej jednak pierwszego dnia poszczególne dystanse ukończyło ponad 400 osób.
 
31 marca obejmował natomiast starty na 10 i 21 km zarówno w biegu jak i nordic walking. Ciekawostkę stanowiły tam jeszcze nietuzinkowe starty z psem i widowiskowy Bieg Drwala.
 
Dzień rozpoczął się od ZOO KARINA Dog Race na 5 km, gdzie zawodnicy rywalizowali o bardzo pokaźne nagrody ufundowane przez sponsora tytularnego dystansu, a na mecie medal otrzymywał zarówno biegacz jak i jego zwierzak. Impreza zakończyła się kolejnym ZOO KARINA Dog Race, tym razem rekreacyjnym na 1,5 km - razem na imprezie mieliśmy ponad 220 psów (z właścicielami), dla których przygotowano konsultacje weterynaryjne, pokazy Dog Frisbee i inne atrakcje.
 
 
W międzyczasie odbył się też Bieg Drwala - rozrywkowy start na 1,5 km do przebiegnięcia z pieńkiem pod pachą i obowiązkowo posiadaną brodą! Co ciekawe, panie stanowiły połowę uczestników, a ich kreacje robiły furorę wśród publiczności. Nagrodą za bieg była złota siekiera i dla panów certyfikat najszybszej brody w mieście, a dla pań certyfikat najszybszej kobiety z brodą w mieście.
 
Drugiego dnia łącznie wystartowało 680 osób, co daje spektakularny wynik blisko 1100 osób na całym Festiwalu Leśnym!

 

Wiemy już, że w 2020 roku spotykamy się 18 i 19 kwietnia. Do zobaczenia!

Wyświeleń: 1118

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ