20 lipca w Węgorzynie odbył się kolejny etap Korony Zachodu. Impreza odbyła się w ramach XX już Lata z Węgorzem. Wydaje się, że cała ta impreza z roku na rok jest coraz huczniejsza, potwierdza to też rekordowa frekwencja ponad 200 osób, które wystartowały w Koronie Zachodu.
 
Węgorzyno Lato z Węgorzem
Imprezę oficjalnie otworzyła Pani Monika Kuźmińska - burmistrz Węgorzyna. Nordic Walking to nie jedyny sportowy punkt corocznych obchodów Lata z Węgorzem, druga bardzo charakterystyczna rywalizacja odbyła się na Jeziorze Węgorzyno - wyścigi smoczych łodzi.
start nordic walking
Pierwszy start odbył się zaraz po rozgrzewce rozpoczętej o godzinie 10:00. Zawodnicy mieli do pokonania jedną lub dwie pięciokilometrowe pętle w zależności od dystansu.
meta Węgorzyno
Pierwsi na mecie pojawili się biegacze. Jako pierwsi dystans 5 km pokonali: Radosław Mydło z Ginawy oraz Katarzyna Bachta z Warzymic. Na tym samym dystansie, ale w kategorii nordic walking, najszybsi byli: Marek Dołęgowski z Kołczewa oraz Iwona Maślanka ze Śmigla reprezentująca "Marsz Po Zdrowie". Na dystansie dwa razy dłuższym zwyciężyli: Maciej Kłos z Gdańska, reprezentant "NW Wyspa Sobieszewska", a wśród Pań Teresa Oleszczuk z Barlinka z klubu "Barlinek to mnie Rusza".
 
Wyświeleń: 1056

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ