Kaszubskie Grand Prix Małego Trójmiasta wystartowało w Bolszewie!!!


 
 
 
 
 
Kaszubskie Grand Prix zostało zainaugurowane w Bolszewie, co prawda nie z tak piękną pogodą jak rok temu, ale i tak na starcie stanęło prawie 300 osób.
 
Biuro zawodów mieściło się w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie, więc pod dachem można było przeczekać poranny deszcz, który do końca zawodów pojawiał się co jakiś czas. Jak można było się tego spodziewać na trasie pojawiły się liczne kałuże i było dość ślisko. Czy pogoda miała wpływ na wyniki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na końcu materiału.
 
 
 
 
 
 
 
Wójt Gminy Wejherowo Pan Henryk Skwarło
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Imprezę oficjalnie otworzył włodarz terenu
wójt gminy Wejherowo
Pan Henryk Skwarło
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy marszu nordic walking. Tu bezkonkurencyjny okazał się klub Polipack Team GWE:
 
Adam Kuźmicz
Adam Kuźmicz
 
Najszybsi Panowie:
Adam Kuźmicz - Polipack Team GWE - 30:36
Marian Drewa - Polipack Team GWE - 31:28
Grzegorz Sałabon - Lęborskie Lwy - 32:27
Najszybsze Panie:
Wiktoria Naczk - Polipack Team GWE - 32:45
Katarzyna Owczarek - Kosakowo - 32:53
Krystyna Królikowska - Polipack Team GWE - 33:33
 
 
 
Firma Polipack, oprócz tego, że ma bardzo silny zespół i jest licznie reprezentowana na naszych zawodach, wspiera również cały cykl Kaszubskiego Grand Prix Małego Trójmiasta. Dzięki nim zawodnicy na podsumowaniu całego cyklu otrzymają ciekawe upominki.
 
Kaszubskie GPX
 
Oficjalnym partnerem cyklu jest również OPEC, który na każdych zawodach wystawia do startu mocną drużynę.
 
Jeżeli chodzi o trasę to liczyła ona sobie 5 km i składała się z jednej mniejszej i drugiej większej pętli. W 100% była poprowadzona po miękkim, leśnym podłożu. Na trasie nie było większych przewyższeń.
 
Michał Zajk - Kaszubskie Grand PrixMichał Zajk
 
W biegu wśród Panów najszybsi byli:
Michał Zajk z Redy - 17:58
Grzegorz Kepka - Majateam 18:21
Sebastian Klein z Kąpina - 18:33
Wśród Pań najszybsze były:
Magdalena Roraf - Team Kreft - 19:50
Zuzanna Głombiowska - Runpassion.pl Team - 19:59
Lidia Kołodziejczyk - Maja Team - 20:18 
 
 
 
Medale na mecie wręczał radny gminy Wejherowo Pan Wojciech Kuziel, który jest również inicjatorem innego biegu towarzyszącego zawodom w Bolszewie, a mianowicie Biegu w Szpilkach, typowo zabawowej imprezy.
 
Bieg w szpilkach - Bolszewo
Bieg w szpilkach
 
 
W biurze zawodów można było wesprzeć Alana, dla którego prowadzona jest akcja charytatywna i zbiórka środków na jego rehabilitację. Zbiórka będzie odbywała się również przy kolejnych imprezach Kaszubskiego Grand Prix. Zachęcamy do zapoznania się z historią chłopca - kliknij.
 
Dwa porównania:
Najszybszy z panów w nordic walking Adam Kuźmicz uzyskał czas o 46 sekund gorszy od ubiegłorocznego zwycięzcy Macieja Kłosa. Może za rok uda się by na starcie stanęli obydwaj Panowie.
Grzegorz Kepka w tym roku uzyskał czas 18:21, czyli o 6 sekund gorszy niż rok temu.
 
Wyświeleń: 2042

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] __ZAMKNIJ